text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad C340-14API 81N6009JSC (14 IPS FHD touchscreen, Ryzen 5 3500U, 8GB RAM, 512GB SSD, W10 Home) лаптоп + ГРАТИС таблетIDEK000308655

42.999 ден
Цена
36.990 ден
Освежете ги своите идеи! Lenovo IdeaPad C340 е моќен, но во исто време и лесен лаптоп кој го покренува моќен AMD Ryzen 5 процесор, а опремен е со брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB, ко...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Освежете ги своите идеи!
Lenovo IdeaPad C340 е моќен, но во исто време и лесен лаптоп кој го покренува моќен AMD Ryzen 5 процесор, а опремен е со брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB, кој ви осигурува доволно простор и супер брзи перформанси. Со батеријата која има автономија на работење до 10 часа, IPS екран осетлив на допир и дигитално пенкало кој го прави овој лаптоп совршен со кој можете да ја истакнете вашата креативност било да го користите како лаптоп или како таблет. 

Ви ПОДАРУВАМЕ VIVAX TPC-703 3G таблет! Моќен 3G таблет 7" 1024x600px, Quad Core 1,3GHz, Android 7,0, RAM 1GB, Капацитет 8GB, тежина 280гр, две камери, GPS има, DUAL SIM-mini, microSD, Audio in/out, батерија 2.100mAh, BT 4,0, 3G, 802,11 b/g/n. Гаранција 1 година.

Кратки технички спецификации за лаптопот:

Lenovo IdeaPad C340-14API 81N6009JSC, процесор AMD Ryzen 5 3500U, 2,10 GHz, Core 4, RAM меморија од 8GB, екран 14" FullHD IPS Touchscreen, 1920x1080, SSD 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Windows 10 Home, графичка карта AMD Radeon Vega 8, Tастатура со позадинско осветлувањеLenovo Active Pen 2, читач за мемориски SD картички, HD web камера, 802.11ac, Bluetooth 4.2, HDMI, 2x USB 3.1, 1x USB 3.1 Type C, тежина 1,65 kg, Боја Црна, Гаранција 2 години.

  14" fullHD IPS touchscreenекран
  Четиријадрен AMD Ryzen 5 3500U procesor со рабоотен такт од 2,10Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Vega 8
  Инсталиран Windows 10 Home оперативен систем
  Тастатура со позадинско осветлување
  Lenovo Active Pen 2
  45Wh Li-Ion батерија ви овозможува до 10h непрестано работење
екран на допир Да
големина на екран 14 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 3500U, 2,10 GHz
Брзина на процесор 2.1 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Vega 8
Оперативен систем Windows 10 Home
Осветлена тастатура Да
тип на хард диск SSD
Маса 1.65 kg
Бренд Lenovo
Боја Сиво/Метал
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи