text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05, 81Y400C2RM, 15,6 FHD IPS, Intel i5-10300H, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, GTX 1650 Ti 4GB, лаптопIDEK000357616
56.999 ден
Цена
52.999 ден
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05, 81Y400C2RM, лаптоп, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6, Intel Core i5-10300H процесор, 16GB RAM меморија, 256GB SSD диск + 1TB хард диск, 15.6" FHD IPS екран,

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.01.2021

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05, 81Y400C2RM, 15,6 FHD IPS, Intel i5-10300H, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, GTX 1650 Ti 4GB, лаптоп

Кратки технички карактеристики:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05, 81Y400C2RM, процесор Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB), РАМ меморија 16GB (2x8GB SO-DIMM DDR4-2933), екран 15.6" FullHD IPS 1920x1080 250nits, Anti-Glare, 60Hz, 256GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe + 1TB HDD 5400rpm 2.5", оперативен систем FreeDOS, графика NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6, тастатура со позадинско осветлување, читач на мемориски microSD картички, HD веб камера, стерео звучници, 802.11ac, Bluetooth 5.0, 2x USB 3.2, USB Type-C, USB Type-C 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, тежина 2,20 kg, Боја onyx black, Гаранција 2 години.

 

  15.6" fullHD IPS 250nits екран
  Четиријадрен Intel Core i5 10300H процесор со работен такт од 2,50Ghz 
  16GB РАМ меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB + 1TB HDD 
  Графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti со 4GB лична меморија
  Тастатура со позадинско осветлување
  45Wh Li-Polymer батерија 
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)
Брзина на процесор 2.5 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи