text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Lenovo IdeaPad S340 81N800DRSC (i3-8145U/1TB+SSD 256GB/8GB/15,6" FHD IPS) лаптопIDEK000308654
26.999  ден
Цена
22.999  ден
Lenovo IdeaPad S340 81N800DRSC (i3-8145U/1TB+SSD 256GB/8GB/15,6" FHD IPS) лаптоп. Кратка спецификација: Intel® Core™ i3-8145U (4M Cache, up to 3.90 GHz),8GB (4+4 DDR4 onb.), 1TB+SSD 256GB M.2,Integrate...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 30.09.2020

Lenovo IdeaPad S340 81N800DRSC (i3-8145U/1TB+SSD 256GB/8GB/15,6" FHD IPS) лаптоп. Кратка спецификација: Intel® Core™ i3-8145U (4M Cache, up to 3.90 GHz),8GB (4+4 DDR4 onb.), 1TB+SSD 256GB M.2,Integrated Graphics,15.6" FHD (1920x1080) IPS AG 250N,FreeDOS,WLAN2X2AC+BT,3cell,4in1cr,HD720p cam/no mic, 2 години гаранција.

  15,6" FullHD IPS екран 250nit
  Intel Core i3 8145U procesor со работен такт од 2,10Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB + 1TB хард диск
  Графичка карта Intel UHD Graphics
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува работење до 5 часа
     
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3-8145U (4M Cache, up to 3.90 GHz)
Брзина на процесор 3.9 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
Капацитет HDD 1000 GB
тип на графичка картица Intel
Број на батериски ќелии 3
тип на хард диск SSD
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи