text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Slim 1-14AST 81VS004PSC (A4-91120e/4GB/64GB eMMC 5.1/14,0" HD/Windows 10/Office 365) лаптопIDEK000312664

15.999 ден
Цена
12.799 ден
Lenovo IdeaPad Slim 1-14AST 81VS004PSC (A4-91120e/4GB/64GB eMMC 5.1/14,0" HD/Windows 10/Office 365) лаптоп. Кратка спецификација: AMD A4-9120e (2C / 2T, 1.5 / 2.2GHz, 1MB L2),4GB Soldered DDR4-1866...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo IdeaPad Slim 1-14AST 81VS004PSC (A4-91120e/4GB/64GB eMMC 5.1/14,0" HD/Windows 10/Office 365) лаптоп. Кратка спецификација: AMD A4-9120e (2C / 2T, 1.5 / 2.2GHz, 1MB L2),4GB Soldered DDR4-1866, 64GB eMMC 5.1 + MicroSD Card Reader со гратис 128GB SD Card (Kingston SD MICRO 128GB Class 10 UHS-I P), Integrated AMD Radeon R3 Graphics,14.0" HD (1366x768) TN 220nits Anti-glare, Windows 10 Home S,Microsoft 365 Personal претплата за една година, FW TPM 2.0, камера 0,3MP, WLAN + Bluetooth 11ac, 1x1 + BT4.2, 35Wh батерија, боја: Platinum Grey, 2 години гаранција.

Windows 10 Home S со бесплатна надоградба на Windows 10 Home

Windows 10 Home S е специфична конфигурација која нуди продуктивно работење на Windows 10 со подобрени сигурности и перформанси. Windows 10 Home S се користи исклучиво апликации од Microsoft Store и9 обезбедува сигурно сурфање на Интернет со помош на програмата Microsoft Edge што овозможува брзо и сигруно секојдневно работење.

  15,6" HD екран
  AMD A4-9120e процесор со работен такт од 2,20Ghz 
  4GB RAM меморија
  Брз eMMC 5.1 со капацитет од 64GB + Kingston SD MICRO 128GB
  Графичка карта AMD Radeon R3 Graphics
  Инсталиран Windows 10 Home SMicrosoft 365 Personal 1 год. претплата
  Без оптички уред
  35Wh Li-Ion батерија
големина на екран 14 "
Резолуција на екран 1366 x 768
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор A9
Модел на процесор AMD A4-9120e (2C / 2T, 1.5 / 2.2GHz, 1MB L2)
Брзина на процесор 2.2 GHz
RAM Меморија 4 GB
Тип на меморија DDR4
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Integrated AMD Radeon R3 Graphics
Оперативен систем Windows 10 S
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи
Останато 64GB eMMC 5.1 + MicroSD Card Reader со гратис 128GB SD Card (Kingston SD MICRO 128GB Class 10 UHS-I P)