text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Ideapad Gaming L340-17IRH 81LL0025SC (17,3"FHD IPS/i5-9300H/8GB/256GB SSD/1050 3GB) лаптопIDEK000290390

44.999 ден
Цена
38.990 ден
Lenovo Ideapad Gaming L340-17IRH 81LL0025SC лаптоп. Технички карактеристики: Процесор Intel Core i5-9300H (4C / 8T, 2.4 / 4.1GHz, 8MB), NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB GDDR5 графичка карта, 17.3" FHD (...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo Ideapad Gaming L340-17IRH 81LL0025SC лаптоп. Технички карактеристики: Процесор Intel Core i5-9300H (4C / 8T, 2.4 / 4.1GHz, 8MB), NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB GDDR5 графичка карта, 17.3" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare екран, 8GB DDR4, 256GB SSD диск, LAN IEEE 802.11ac, 1x1 + BT4.2, USB x4, HDMI x1, USB Type C, RJ 45, 4cell батерија до 7 часа работење, Granite Black, гаранција 2 години, тежина 2,3кг.

 

  17,3" fullHD IPS 300 nits екран
  Брз Intel Core i5-9300H процесор со работен такт од 2,4Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Графичка картаka NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB GDDR5
  Тастатура со позадинско осветлување
  Без oптички уред
   Оперативен систем Free DOS
  45Wh Li-Ion батерија која овозможува до 8 часа непрекинато работење
големина на екран 17.3 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-9300H (4C / 8T, 2.4 / 4.1GHz, 8MB)
Брзина на процесор 2.4 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB GDDR5
Осветлена тастатура Да
тип на хард диск SSD
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи