text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo L340-15IRH GAMING, 81LK00L9RM (15.6 FHD IPS/8GB/i5-9300H/512GB SSD/GTX 1650 4GB) лаптопIDEK000229433
Цена
42.999  ден
Lenovo L340-15IRH GAMING, 81LK00L9RM лаптоп. Екран:15.6 FHD IPS 1920x1080p, Процесор: I5-9300H, RAM меморија: 8GB, Капацитет: 512GB SSD, GTX 1650 4GB GDDR5, Оперативен систем:FREE DOS, Боја: црна, ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 07.07.2020

40-15IRH GAMING, 81LK00L9RM лаптоп. Екран:15.6 FHD IPS 1920x1080p, Процесор: I5-9300H, RAM меморија: 8GB, Капацитет: 512GB SSD, GTX 1650 4GB GDDR5, Оперативен систем:FREE DOS, Боја: црна, гаранција 24 месеци.
големина на екран 15 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-9300H Processor (8M Cache, up to 4.10 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce GTX 1650
модел на графички чипови GeForce GTX 1650
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Тип на производ Лаптопи