text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Lenovo Legion 5 15IMH05H Black (15,6" FHD/Intel i7-10750H/16GB DDR4/512GB SSD/RTX 2060 6GB)IDEK000326354
Цена
69.990  ден
Intel Core i7 10750H, 16GB RAM, SSD 512GB, NVIDIA GeForce RTX 2060, 15,6 FullHD 120Hz

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.10.2020


Новиот Lenovo Legion 5
Отменост и елеганција однадвор. Незадржлив одвнатре. Неспоредливи перформанси. Модерен дизајн. 
Lenovo Legion лаптопите се создадени за да ви дадат вистинска моќ и брзина таму кдае што и припаѓаат - во вашите раце. 

Кратка техничка спецификација:

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black- i7-10750H, 16G, 512G NVMe, RTX 2060 6GB, 15,6", DOS; Intel Core i7-10750H (6C / 12T, 2.6 / 5.0GHz, 12MB)/ 2x 8GB SO-DIMM DDR4-2933/ (Up to 2 drives) 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6/ 15.6" FHD (1920x1080) WVA 250nits AG, 120Hz, 45% Gamut + Camera 720p/ Giga Eth/ 11ax, 2x2 + BT5.0/ FW TPM 2.0/ Giga Eth/ 60Wh internal battery/ Backlit Keyboard/ 2,46kg/ DOS/ 2 години гаранција.

  15,6" FHD со 250nits екран
  Брз Intel Core i7-10750H процесор со работен такт од 5,0Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
  Без оптика
  60Wh Li-Ion батерија овозможува непрекинатор работење до 5 часа
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7-10750H (6C / 12T, 2.6 / 5.0GHz, 12MB
Брзина на процесор 5 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи