text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Lenovo ThinkPad E15 Black (15,6" FHD/i5-10210U/8GB DDR4/256GB SSD/Win 10 Pro)IDEK000324899
Цена
52.900  ден
Intel Core i5 10210U, 8GB RAM, SSD 256GB, 15,6" FullHD 250Nits, Windows 10 Pro

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 29.10.2020

ThinkPad E15 - Intel Core i5-10210U (4C / 8T, 1.6 / 4.2GHz, 6MB)/ 8GB DDR4 2666/ 256GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ 15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare + 720 pCamera with Think shutter/ Integrated VGA/ Wi-Fi/ BT 5.0/ Ethernet 100/1000M/3 cell 45Wh internal battery/ Backlit Keyboard/ FPR/ Firmware TPM/ 1,9kg/ speakers HD Audio, 2W x 2/ Windows 10 Pro 64 / 3 години гаранција.
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-10210U (4C / 8T, 1.6 / 4.2GHz, 6MB)
Брзина на процесор 4.2 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel® UHD Graphics
Оперативен систем Windows 10 Pro
Бренд Lenovo
Гаранција 3 год.
Тип на производ Лаптопи