text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo ThinkPad T495 Black (14,0" FHD/ Ryzen 5 PRO 3500U/ 8GB DDR4/512GB SSD/Win 10 Pro)IDEK000324900

Цена
75.990 ден
AMD Ryzen 5 PRO 3500U, 8GB RAM, SSD 512GB, 14" FullHD 400Nits, Windows 10 Pro

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ThinkPad T495 - Ryzen 5 PRO 3500U, 8G, 512G NVMe, 14", Win 10 Pro; AMD Ryzen 5 PRO 3500U (4C / 8T, 2.1 / 3.7GHz, 2MB L2 / 4MB L3)/ 8GB DDR4 2666/ 512GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe Opal2/ 14" FHD (1920x1080) Low Power IPS 400nits Anti-glare + 720p IR Camera with Think shutter/ Integrated VGA/ Wi-Fi/ BT 5.0/ Ethernet 100/1000M/ 50Wh internal battery/ Smart Card Reader/ Backlit Keyboard/ FPR/ Firmware TPM/ 1,54kg / Windows 10 Pro 64/ 3 години гаранција.
големина на екран 14 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 PRO 3500U (4C / 8T, 2.1 / 3.7GHz, 2MB L2 / 4MB L3)
Брзина на процесор 3.7 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon RX Vega 8
Оперативен систем Windows 10 Pro
Бренд Lenovo
Гаранција 3 год.
Тип на производ Лаптопи