text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo Y520-15IKBN, 80WK007URI лаптопIDEK000073674
Цена
49.653  ден
Леново Легион И520 - уѓи у гаминг арену с танким, лаганим, гаминг пријеносником који с лакоќом покреќе своје игре. Базиран на седмој генерацији Интел® Цоре процесора и НВИДИА ГТKC 1050 дискретним...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 18.08.2020

Леново Легион И520 - уѓи у гаминг арену с танким, лаганим, гаминг пријеносником који с лакоќом покреќе своје игре. Базиран на седмој генерацији Интел® Цоре процесора и НВИДИА ГТKC 1050 дискретним графичким картицама уз премиум аудио звук. Кратке техничке карактеристике: Леново И520-15ИКБН, Интел, Цоре и7, 7700ХKU, 2,80 (3,80ГХз Турбо) ГХз, Цоре 4, 8 ГБ, 15,6", 1920kc1080, САТА 1000 ГБ, Фрее ДОС, НВИДИА ГеФорце ГТKC 1050 (4 ГБ), 1kc 10/100/1000 Етхернет,802.11ац,Блуетоотх 4.0, не, 1, УСБ 2.0 1, УСБ 3.0 2, 2,4 кг, УСБ Типе-Ц 1