text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo Yoga C740-14IML, 81TC003VRM (14"FHD TOUCH/i5/8GB/512GB SSD/W10 Home) лаптопIDEK000229405
Цена
49.590  ден
Lenovo Yoga C740-14IML, 81TC003VRM лаптоп. Екран:14" FHD IPS TOUCH 1920x1080p, Процесор: I5-10210U, RAM меморија: 8GB 2666MHz DDR4, soldered to systemboard, no sockets, Капацитет: 512GB SSD, Операт...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 21.02.2020

Lenovo Yoga C740-14IML, 81TC003VRM лаптоп. Екран:14" FHD IPS TOUCH 1920x1080p, Процесор: I5-10210U, RAM меморија: 8GB 2666MHz DDR4, soldered to systemboard, no sockets, Капацитет: 512GB SSD, Оперативен систем:Windows 10 HOME, Боја: сива, гаранција 24 месеци.

Бренд на процесор Intel 
Број на јадра во процесорот
Брзина на процесор 1  GHz
Капацитет SSD 1 512  GB
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics 
модел на графички чипови Intel UHD Graphics 
Модел на процесор Intel Core i5-10210U Processor (6M Cache, up to 4.20 GHz) 
Оперативен систем Windows 10 Home 
RAM Меморија 8  GB
Серија на процесор Core I5 
Тип на меморија DDR4 
големина на екран 14  "
тип на графичка картица Intel 
посебна графичка картица Не 
Бренд Lenovo 
Тип на производ Лаптопи