text.skipToContent text.skipToNavigation
ThinkPad X1 Extreme (2nd Gen) Black (15.6" HDR /Intel i7-9750H/ 32GB DDR4/ 1000GB SSD/ GTX 1650 4GB/Windows 10 Pro)IDEK000229429
Цена
185.900  ден
ThinkPad X1 Extreme (2nd Gen) Black Intel Core i7-9750H (6C / 12T, 2.6 / 4.5GHz, 12MB)/ 2x 16GB DIMM DDR4-2666/ 1TB SSD M.2 2280 PCIe NVMe Opal2/ 15.6" HDR 400 UHD (3840x2160) IPS 500nits Anti-glar...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 20.02.2020

ThinkPad X1 Extreme (2nd Gen) Black Intel Core i7-9750H (6C / 12T, 2.6 / 4.5GHz, 12MB)/ 32GB DIMM DDR4-2666 (2x16GB)/ 1TB SSD M.2 2280 PCIe NVMe Opal2/ 15.6" HDR 400 UHD (3840x2160) IPS 500nits Anti-glare, Dolby Vision HDR + Camera IR with ThinkShutter + 2x Microphone, 360°/ NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5/ Smart Card Reader/ Intel AX200 11ax, 2x2 + BT5.0/ NFC/ FPR/ RapidCharge battery/ Backlit Keyboard/ 80Wh - 14hr/ 1,7kg/ Ethernet Extension Cable/ Windows 10 Pro/ 36месеци гаранција. 20QV000XRI

Бренд на процесор Intel 
Број на јадра во процесорот
Брзина на процесор 2  GHz
Капацитет SSD 1 1024  GB
Модел на графичка карта GeForce GTX 1650 
модел на графички чипови GeForce GTX 1650 
Модел на процесор Intel Core i7-9750H Processor (12M Cache, up to 4.50 GHz) 
Оперативен систем Windows 10 Pro 
RAM Меморија 32  GB
Серија на процесор Core I7 
Тип на меморија DDR4 
големина на екран 15  "
тип на графичка картица nVidia 
посебна графичка картица Да 
Бренд Lenovo 
Тип на производ Лаптопи