text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Swift X SFX14-41G-R5YV (14" FHD IPS, AMD Ryzen 7 5800U octa, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3050 4GB лаптопID EK000418452

Acer Swift X SFX14-41G-R5YV (14" FHD IPS, AMD Ryzen 7 5800U octa, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3050 4GB лаптопID: EK000418452

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец/торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.09. или додека има залиха.

79.999 ден

Цена
49.890 ден

Acer Swift X SFX14-41G-R5YV лаптоп AMD Ryzen 7 5800U octa процесор 16GB RAM меморија SSD 512GB диск NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB DDR6 14" FullHD IPS  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 27.09.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бидете достапни секаде со ACER SWIFT X лаптопите
Осигурајте си непречено и долготрајно користење благодарение на 4-ќелијската батерија и до 12 часа. Одличниот AMD Ryzen 7 5800U процесор како и 16GB RAM меморија ќе ви овозможи брзина и непречено играње а тенкото и лено куќиште ви го праби лаптопот мобилен и лесно можете да го сместите во вашиот ранец или ташна. 


Кратки технички спецификации:

Acer Swift X SFX14-41G-R5YV (14" FHD IPS, AMD Ryzen 7 5800U octa, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB лаптоп NX.AU6EX.004, процесор AMD Ryzen 7 5800U, 1,90 GHz, Core 8, RAM меморија од 16GB, екран 14" FHD IPS (1920x1080), SSD диск 512GB PCIe NVMe, графичка карта NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB , оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 3.2, USB 3.2 Type-C, Fingerprint, Card Reader, тежина 1,50 kg, Боја Gold, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  14" fullHD IPS екран
  Осумјадрен AMD Ryzen 7 5800U процесор со работен такт од 1,90Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 4-ќелијска, овозможува до 14 часа непрекинато работењеТип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Acer
Намена на лаптопот Ultrabook
големина на екран 14 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор AMD Ryzen 7 5800U, 1,90 GHz, Core 8
Брзина на процесор 1.9 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia