text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 Black (15,6" FHD/Intel i5-10300H/8GB DDR4/512GB SSD/GTX 1650 4GB)IDEK000368222

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 Black (15,6" FHD/Intel i5-10300H/8GB DDR4/512GB SSD/GTX 1650 4GB)ID:EK000368222

49.999 ден
Цена
40.999 ден
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 Black, 81Y400CVRM, лаптоп, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6, Intel Core i5-10300H процесор, 8GB RAM меморија, 512GB SSD диск, 15.6" FHD IPS екран,  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 27.09.2021

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 Black (15,6" FHD/Intel i5-10300H/8GB DDR4/512GB SSD/GTX 1650 4GB), лаптоп

Кратки технички карактеристики:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 Black - Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)/ 8GB SO-DIMM DDR4-2933/ (Up to 2 drives) 512GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe / NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6/ 15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits AG, 60Hz + Camera 720p/ Giga Eth/ 11ac, 2x2 + BT5.0/ FW TPM 2.0/ 45Wh internal battery/ Blue LED Backlit Keyboard/ 2,2kg/ DOS/ 2 години гаранција. 81Y400CVRM

 

  15.6" fullHD IPS 250nits 60Hz екран
  Четиријадрен Intel Core i5-10300H процесор со работен такт од 2,50Ghz 
  8GB РАМ меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 со 4GB лична меморија
  Тастатура со позадинско осветлување
  45Wh Li-Polymer батерија овозможува работа до 6 часа

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)
Брзина на процесор 2.5 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6
Оперативен систем Free Dos