text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Legion 5 15IMH05, 81Y6007WRM, 15,6 FHD IPS 120Hz, Intel Core i5-10300H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, лаптопID EK000360137

Lenovo Legion 5 15IMH05, 81Y6007WRM, 15,6 FHD IPS 120Hz, Intel Core i5-10300H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, лаптопID: EK000360137

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец/торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.08. или додека има залиха.

79.999 ден
Цена
67.990 ден
Lenovo Legion 5 15IMH05H Black 81Y6007WRM, Intel Core i5-10300H процесор, 16GB RAM меморија, SSD 512GB диск, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, 15,6 FullHD 120Hz.  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена


Новиот Lenovo Legion 5
Отменост и елеганција однадвор. Незадржлив одвнатре. Неспоредливи перформанси. Модерен дизајн. 
Lenovo Legion лаптопите се создадени за да ви дадат вистинска моќ и брзина таму кдае што и припаѓаат - во вашите раце. 

Кратка техничка спецификација:

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black 81Y6007WRM- i5-10300H, 16G, 512G NVMe, RTX 2060 6GB, 15,6", DOS; Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)/ 2x 8GB SO-DIMM DDR4-2933/ (Up to 2 drives) 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6/ 15.6" FHD (1920x1080) WVA 250nits AG, 120Hz, 45% Gamut + Camera 720p/ Giga Eth/ 11ax, 2x2 + BT5.0/ FW TPM 2.0/ Giga Eth/ 60Wh internal battery/ Backlit Keyboard/ 2,46kg/ DOS/ 2 години гаранција.

  15,6" FHD со 250nits екран
  Брз Intel Core i5-10300H процесор со работен такт од 2,5Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
  Без оптика
  60Wh Li-Ion батерија овозможува непрекинатор работење до 5 часа
Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)
Брзина на процесор 2.5 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia