text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black (15,6" FHD 120Hz/Intel i5-10300H/8GB DDR4/512GB SSD/GTX 1650 Ti 4GB)ID EK000364172

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black (15,6" FHD 120Hz/Intel i5-10300H/8GB DDR4/512GB SSD/GTX 1650 Ti 4GB)ID: EK000364172

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде.

56.990 ден

Цена
39.990 ден

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black, 82AU006QRM лаптоп, Intel Core i5 10300H, 8GB RAM, SSD 512GB, nVidia GTX 1650 Ti 4GB, 15,6" FullHD 120Hz 250Nits екран.  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.03.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo Legion 5 15IMH05, 82AU006QRM, 15,6 FHD IPS 120Hz, Intel Core i5-10300H, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB, лаптоп

Кратки технички карактеристики:

Lenovo Legion 5 15IMH05H Black- i5-10300H, 8G, 512G NVMe, GTX 1650 Ti 4GB, 15,6", DOS;
Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)/ 1x 8GB SO-DIMM DDR4-2933/ (Up to 2 drives) 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6/ 15.6" FHD (1920x1080) WVA 250nits AG, 120Hz, 45% NTSC + Camera 720p/ Giga Eth/ 11ax, 2x2 + BT5.0/ FW TPM 2.0/ Giga Eth/ 60Wh internal battery/ Backlit Keyboard/ 2,3kg/ DOS/ 2 години гаранција.

 

  15.6" fullHD IPS 250nits 120Hz екран
  Четиријадрен Intel Core i5 10300H процесор со работен такт од 2,50Ghz 
  8GB РАМ меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti со 4GB лична меморија
  Тастатура со позадинско осветлување
  60Wh Li-Polymer батерија овозможува работа до 5 часа

тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-10300H (4C / 8T, 2.5 / 4.5GHz, 8MB)
Брзина на процесор 2.5 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6
Оперативен систем Free Dos
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!