text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U hexa, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптопID EK000415665

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U hexa, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптопID: EK000415665

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.06. или додека има залиха.

Цена
42.299 ден

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC лаптоп AMD Ryzen 5 5500U процесор 8GB RAM SSD 512GB 14" FHD IPS екран  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бидете достапни секаде со ACER SWIFT лаптопите
Осигурајте си непречено и долготрајно користење благодарение на 3-ќелијската батерија и до 12 часа. Одличниот AMD Ryzen 5 5500U hexa процесор како и 8GB RAM меморија ќе ви овозмоожи брзина и непречено работење а тенкото и лено куќиште ви го праби лаптопот мобилен и лесно можете да го сместите во вашиот ранец или ташна. 


Кратки технички спецификации:

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптоп NX.AB1EX.00U, процесор AMD Ryzen 5 5500U, 2,10 GHz, Core 6, RAM меморија од 8GB, екран 14" FHD IPS (1920x1080), SSD диск 512GB PCIe NVMe, интегрирана графичка карта AMD Radeon Graphics, оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 3.2, USB 3.1 Type-C, Fingerprint, Card Reader, тежина 1,20 kg, Боја Pure Silver, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  14" fullHD IPS екран
  AMD Ryzen 5 5500U процесор со работен такт од 2,10Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува до 12 часа непрекинато работењеТип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Acer
Намена на лаптопот Ultrabook
екран на допир Не
Големина на екран 14 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 5500U, 2,10 GHz, Core 6
Брзина на процесор 2.1 GHz
Број на јадра во процесорот 6
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Linux
Осветлена тастатура Не
Број HDMI 1
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Тип на хард диск SSD
Маса 1.2 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!