text.skipToContent text.skipToNavigation

AOC 32" C32G2ZE/BK мониторID EK000330355

AOC 32" C32G2ZE/BK мониторID: EK000330355

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
16.080 ден

AOC 32" C32G2ZE/BK монитор  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

C32G2ZE
 
Заоблен монитор за игри од 31,5" 240 Hz
C32G2ZE е монитор за игри по ваш избор. Со стапка на освежување од 240 Hz и време на одговор од 0,5 ms, заоблениот приказ на игри го елиминира заматувањето на екранот и пренесува ултра мазни слики. Технологијата Freesync Premium
 
Играње со тотално потопување
Заоблените монитори за игри обезбедуваат целосно извонредно искуство со игри што ве става во центарот на незапирливата акција и огромната огнена моќ. Заоблениот екран на овие прецизни монитори за игри создава ефект на „завиткување“ што го одржува корисникот целосно фокусиран на играта што го чука срцето.
 
FreeSync Premium обезбедува ултра мазни игри без солзи
Кинењето и пелтечењето на екранот не само што им наштетуваат на перформансите на игрите, туку го уништуваат и потопувањето. AMD FreeSync Premium го решава ова со одржување на брзината на освежување на вашиот монитор синхронизирана со вашиот процесор.
 
 
Станете оружје оптимизирано за игри за вашиот тим со 240Hz и 0,5ms
Бидејќи мониторите од 240 Hz се стандард во професионалните турнири и натпревари за е-спорт, прифатете ја тимската солидарност и уживајте во ултра мазно искуство со неверојатна реакција од 240 Hz и 0,5 ms, усовршувајќи ја вашата острина и способности за играње на следното ниво, особено каде што е оптимален тим потребна е соработка.
 
 
Ослободете се од оковите на рамката со мониторите со 3-страни дизајн без рамка на AOC. Овој практично без рамка монитор има исклучително тесна рамка околу неверојатен екран. Кога се користи како дел од поставувањето на повеќе монитори, тој нуди речиси беспрекорна и елегантна транзиција помеѓу екраните. Убавина, форма и функција. Зарем не е време да се ослободите од вашите рамки?
Дизајниран за подобри визуелни искуства
VA дисплеите обезбедуваат агли на гледање од 178/178 степени додека одржуваат постојан квалитет на сликата и бои од сите позиции на гледање. Можете исто така да ги гледате вашите табели или филмови за викенд од речиси секој агол без да се загрози униформноста на боите.
 
 
Оптимизирајте ги поставките за играта
Ја подобрува бојата и острината за различни стилови на игра. Шест режими за избор: FPS, Racing, RTS, Gamer1, Gamer2, Gamer3 и Off.
Намалување на излезот на сина светлина со кратки бранови за поздрави очи
Поставката AOC Low Blue Mode обезбедува поздраво искуство при гледање за продолжена употреба на компјутерот без да се загрозат природно живите бои на екранот.
Заштитете ги очите од треперење на екранот
Технологијата без треперење го намалува треперењето за да ви овозможи поудобно искуство со играње. Нормалните монитори со LED позадинско осветлување ја прилагодуваат осветленоста со помош на PWM (Модулација на ширина на пулсот) што предизвикува треперење и резултира со непријатност во очите во долги временски периоди. Технологијата без треперење AOC користи систем за позадинско осветлување со еднонасочна струја (директна струја) за да обезбеди поудобно и поздраво доживување при гледањето, минимизирајќи ги ефектите од замор на очите за време на работното време.
Може да се поврзе со други уреди
Овој AOC монитор обезбедува практични опции за поврзување, со поддршка за HDMI и DisplayPort за да одговараат и на професионалците и на домашните корисници. HDMI го претставува водечкиот дигитален интерфејс за видео, аудио и податоци за поврзување со голема брзина помеѓу дисплеи со ултра висока дефиниција и широк опсег на електроника за широка потрошувачка, вклучително и обезбедување поддршка за модерни конзоли за игри и компјутери. DisplayPort овозможува низа уреди брзо и лесно да се поврзат со вашиот екран, обезбедувајќи повисока резолуција, побрза стапка на освежување и видео преноси без доцнење на влезот.
Тип на производ Монитори
Гаранција 3 год.
Боја Црна
Бренд AOC
Големина на екран 32 "
Тип на резолуција Full HD
Панел VA
Освежување на слики [Hz] 240 Hz
време на одзив [ms] 0.5 ms
видлив агол 178° (H) / 178° (V)
светлина [cd/m2] 300 cd/m2
Максимална резолуција 1920 x 1080
HDMI Да
Број HDMI 2
DVI Да
Тип на екран Curved
Намена на мониторот Gaming
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!