text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Aspire 3 A315-23-R5P2 Silver (15,6" FHD, Ryzen 3 5300U, 12GB RAM, 512GB SSD) NX.HVUEX.033 лаптопID EK000434388

Acer Aspire 3 A315-23-R5P2 Silver (15,6" FHD, Ryzen 3 5300U, 12GB RAM, 512GB SSD) NX.HVUEX.033 лаптопID: EK000434388

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

Цена
26.899 ден

15,6" fullHD екран AMD Ryzen 3 5300U процесор 12GB RAM меморија Капацитет од 512GB Оперативен систем Linux  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.06.2023

Гаранција: 1 год. за правни / 2 год. за физички лица

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратки технички спецификации:

Acer Aspire 3 A315-23-R5P2 Silver (15,6" FHD, Ryzen 3 5300U, 12GB RAM, 512GB SSD) NX.HVUEX.033 лаптоп, процесор AMD Ryzen 3 5300U, 2,60 GHz, RAM меморија од 12GB, екран 15,6" FHD (1920x1080), SSD диск 512GB PCIe NVMe, Интегрирана графичка карта AMD Graphics, оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 3x USB 3.2, 1xUSB 2,0, Type-C, тежина 2,15 kg, Боја сива, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

 15,6" fullHD екран AMD Ryzen 3 5300U процесор со работен такт од 2,60Ghz  12GB RAM меморија Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB Графичка карта AMD Graphics Оперативен систем Linux Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува до 8 часа непрекинато работење

 

тип на производ Лаптопи
Гаранција 1 год. за правни / 2 год. за физички лица
Боја Сива
Бренд Acer
Намена на лаптопот За работа
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор AMD Ryzen 5 3500U
Брзина на процесор 2.1 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 12 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Не
Број HDMI 1
USB 2.0 1 kom
USB 3.2 3 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
тип на хард диск SSD
Маса 2.15 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!