text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo YOGA SLIM7 14IIL05, 82A100AURM, 14 FHD IPS, Intel i5-1035G1, 8GB RAM, 512GB M.2 SSD, MX350 2GB GDDR5, Win 10, лаптопID EK000357371

Lenovo YOGA SLIM7 14IIL05, 82A100AURM, 14 FHD IPS, Intel i5-1035G1, 8GB RAM, 512GB M.2 SSD, MX350 2GB GDDR5, Win 10, лаптопID: EK000357371

Cyber Week понудата е ОВДЕ!. Акцијата трае од 29.11. од 00:00ч. до 03.12. до 09:00ч.

59.999 ден
Цена
51.990 ден
Lenovo YOGA SLIM7 14IIL05, 82A100AURM лаптоп, | 14.0" fullHD 300Nits екран, | Intel Core i5 1035G1 процесор, | 8GB RAM меморија, NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5, Windows 10 Home, | SSD 512GB PCIe NVMe диск. |  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 02.12.2021

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Запознајте го 14" лаптоп Yoga Slim 7 со кој ќе можете да ги завршувате секојдневните обврски, благодарение на најновиот процесор од 10-та генерација Intel Core, и автономна батерија со работа до 14 часа. Овој лаптоп е модерен и паметен.  

Кратки технички карактеристики:

Lenovo Yoga Slim 7 14IIL05, 82A100DVSC, процесор Intel Core i5 1035G1, 1,00 GHz, Core 4, РАМ меморија 8GB DDR4-3200, екран 14" FullHD IPS 1920x1080 300nits, Anti-Glare, 100% sRGB, SSD диск 512GB PCIe NVMe, оперативен систем Windows 10 Home, графика NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5, Алуминиумско куќиште, тастатура со позадинско осветлување, читач на мемориски microSD картички, HD веб камера, стерео звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.0, 2x USB 3.2, USB Type-C, USB Type-C 3.2 Gen 2/Thunderbolt 3, HDMI 2.0, тежина 1,55 kg, Боја темносива, Гаранција 2 години.

 

  14" fullHD IPS 300nits екран
  Четиријадрен Intel Core i5 1035G1 процесор со работен такт од 1,00Ghz 
  8GB РАМ меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce MX350 со 2GB лична меморија
  Инсталиран Windows 10 Home оперативен систем
  Тастатура со позадинско осветлување
  60,7Wh Li-Polymer батерија, овозможува работа до 14 часа. Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Ultrabook
големина на екран 14 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel i5-1035G1 (4C , 1.0 / 3,6GHz, 6MB)
Брзина на процесор 1 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia