Lenovo YOGA SLIM7 14IIL05, 82A100AURM, 14 FHD IPS, Intel i5-1035G1, 8GB RAM, 512GB M.2 SSD, MX350 2GB GDDR5, Win 10, лаптопID EK000357371
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
Со секој лаптоп добиваш торба за лаптоп за 1 денар!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.
- Цена
- 59.999 ден
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Запознајте го 14" лаптоп Yoga Slim 7 со кој ќе можете да ги завршувате секојдневните обврски, благодарение на најновиот процесор од 10-та генерација Intel Core, и автономна батерија со работа до 14 часа. Овој лаптоп е модерен и паметен.
Кратки технички карактеристики:
Lenovo Yoga Slim 7 14IIL05, 82A100DVSC, процесор Intel Core i5 1035G1, 1,00 GHz, Core 4, РАМ меморија 8GB DDR4-3200, екран 14" FullHD IPS 1920x1080 300nits, Anti-Glare, 100% sRGB, SSD диск 512GB PCIe NVMe, оперативен систем Windows 10 Home, графика NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5, Алуминиумско куќиште, тастатура со позадинско осветлување, читач на мемориски microSD картички, HD веб камера, стерео звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.0, 2x USB 3.2, USB Type-C, USB Type-C 3.2 Gen 2/Thunderbolt 3, HDMI 2.0, тежина 1,55 kg, Боја темносива, Гаранција 2 години.
|
| Тип на производ | Лаптопи |
| Гаранција | 2 год. |
| Бренд | Lenovo |
| Намена на лаптопот | Ultrabook |
| Големина на екран | 14 " |
| Бренд на процесор | Intel |
| Серија на процесор | Core I5 |
| Модел на процесор | Intel i5-1035G1 (4C , 1.0 / 3,6GHz, 6MB) |
| Брзина на процесор | 1 GHz |
| RAM Меморија | 8 GB |
| Тип на меморија | DDR4 |
| Капацитет SSD 1 | 512 GB |
| посебна графичка картица | Да |
| Модел на графичка карта | nVidia |