text.skipToContent text.skipToNavigation

MSGW GAMING g104 R5 5600G/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ RX6600 8GB gaming декстопID EK000415579

MSGW GAMING g104 R5 5600G/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ RX6600 8GB gaming декстопID: EK000415579

Cyber Week акцијата трае од 28.11. од 9ч до 5.12. до 9ч или додека има на залиха.

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Искористете ја можноста за купување со дополнителни 10% попусти за следно купување од 7.10. од 00:00ч. до 5.12.2022. до 9ч. или додека има на залха.

80.999 ден

Цена
59.999 ден

MSGW GAMING g104 декстоп AMD Ryzen 5 5600G 16GB RAM SSD 512GB HDD 1TB ASUS DUAL-RX6600-8G MS ARMOR V500 GAMING куќиште ASUS AM4 PRIME B450M-K II матична плоча  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.12.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • MSGW GAMING g104 декстоп
  • AMD Ryzen 5 5600G
  • 16GB RAM
  • SSD 512GB
  • HDD 1TB
  • ASUS DUAL-RX6600-8G
  • MS ARMOR V500 GAMING куќиште
  • ASUS AM4 PRIME B450M-K II матична плоча
Тип на производ Десктоп компјутери
Гаранција 2 год.
Бренд MSGW
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 5600G (6C / 12T, 3.9 / 4.4GHz, 16MB)
RAM Меморија 16 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon AS DUAL-RX6600-8G
Капацитет SSD 1 512 GB
Капацитет HDD 1000 GB