text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Swift 3 NX.HULEX.001, 14 FHD IPS, AMD Ryzen 5 4500U, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 10 Home, лаптопID EK000331631

Acer Swift 3 NX.HULEX.001, 14 FHD IPS, AMD Ryzen 5 4500U, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 10 Home, лаптопID: EK000331631

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец/торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.08. или додека има залиха.

49.999 ден
Цена
42.990 ден
Acer Swift 3 NX.HULEX.001 лаптоп | 14" fullHD IPS екран | AMD Ryzen 5 4500U процесор | 8GB RAM меморија | Windows 10 Home | SSD 512GB PCIe NVMe диск |  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Acer Swift 3 е тенок, лесен и елегантен лаптоп за работа во движење.

 

Кратки технички спецификации:

Acer Swift 3 NX.HULEX.001, процесор AMD Ryzen 5 4500U, 2,30 GHz, Core 6, RAM меморија од 8GB, екран 14" FHD IPS (1920x1080), 512GB PCIe NVMe SSD диск, оперативен систем Windows 10 Home, графичка карта AMD Radeon Graphics, Тастатура со позадинско осветлување, читач на отисок од прстот, стерео звучници, веб камера, траење на батеријата до 11 часа, 802.11 ax, Bluetooth 5.0, USB 2.0, USB 3.1, USB Type-C, HDMI, тежина 1,20 kg, боја виолетова, гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  14" fullHD IPS екран
  Шестојадрен AMD Ryzen 5 4500U procesor со работен такст од 2,30Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Инсталиран Windows 10 Home оперативен систем
  Тастатура со позадинско осветлување
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува работа до 11 часа
Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Acer
Намена на лаптопот Ultrabook
големина на екран 14 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5
Брзина на процесор 2.3 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Модел на графичка карта AMD
Оперативен систем Windows 10 Home