text.skipToContent text.skipToNavigation
Samsung Galaxy A6 2018 A600 32GB LTE GoldIDEK000075815
20.694,00 ден
Нашата најниска цена
17.590,00 ден
Samsung Galaxy A6 2018 A600 32GB LTE Gold. Карактеристики: SM-A600, 5,6", Super AMOLED, 720*1480, Samsung Exynos 7870, 1.6GHz (Octa-core), интерна меморија 32GB (up to 256GB), RAM 3,0GB, 3G,4G (LTE...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 19.12.2018

Samsung Galaxy A6 2018 A600 32GB LTE Gold. Карактеристики: SM-A600, 5,6", Super AMOLED, 720*1480, Samsung Exynos 7870, 1.6GHz (Octa-core), интерна меморија 32GB (up to 256GB), RAM 3,0GB, 3G,4G (LTE),2G, Задна камера 16.0 MP F1.7, AF, Предна камера 16.0 MP (F1.9, LED Flash), 3000 mAh, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), Android 8.0 Oreo, 3.5mm jack, Dolby Atmos sound (headphones only), Active noise cancellation with dedicated mic, FM radio, NFC, Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass. Гаранција 12 месеци.

 

a62.JPG

 

Бескрајно уживање во гледањето

Бескрајниот екран со резолуциа 18,5:9 го задржува вашето внимание. Galaxy A6 е дизајниран со широк sAMOLED екран кој е скоро без рамка и нуди живописна слика со одличен контраст. Сега можете да уживате во секој момент.

 

 

Практично префрлување на Wi-Fi

Заштедете на време кое е потребно за вклучување и исклучување од Wi-Fi. Galaxy A6 прави автоматско вклучување и исклучување од Wi-Fi мрежата на јавни места каде често доаѓате. Сега можете да уживате во непрекинатата поврзаност и заштеда на потрошувачката на мобилните податоци во текот на префрлување од една на друга Wi-Fi зона. Вашата содржина можете да ја категоризирате и да ја споделувате со пријателите, фамилијата благодарение на напредните фунцкии.

a64.JPG

Три ниво на светлост

Нека биде јасно се што ќе сликате со телефонот. Galaxy A6 нуди три нивоа на подесување за предната камера која би направила оптимална јачина на блицот при сликање селфи, било да е ден или ноќ.

a63.JPG

Прекрасен начин на сликање

Погрижете се вашите слики да се доволно светли каде и да сликате. Galaxy A6 содржи камера од 16MP со брзи и широки отвори на блендата на објективот од F1.9 за уште подобра светлина при сликање во темно окружување.

a65.JPG

 

Бренд Samsung
Тип на производ Мобилен телефон