text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY Urbanfold i6 електричен велосипед зелена бојаID EK000596245

MS ENERGY Urbanfold i6 електричен велосипед зелена бојаID: EK000596245

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

Цена
41.999 ден

Седмична акција!

Ви го претставуваме нашиот електричен велосипед на склопување , кој и покрај малите димензии, остава голем впечаток. Подигнете го вашето возачко искуство со иновативен...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Ви го претставуваме нашиот електричен велосипед на склопување , кој и покрај малите димензии, остава голем впечаток. Подигнете го вашето возачко искуство со иновативен дизајн и комбинација на стил и функционалност. Неговите преклопни и 16-инчни тркала овозможуваат лесен транспорт и складирање, додека со задната суспензија можете да уживате во удобно возење. Одете во големи авантури со нашиот мал велосипед!  Откријте ја урбаната мобилност со нашиот ултра компактен еВелосипед.  Со тркала од 16 инчи, елегантен дизајн на преклопување и модерни бои, овој eBike е совршен спој на компактна практичност и современ стил. Редефинирајте го вашето возење со совршената комбинација на модерен дизајн и практична големина.

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Тип на велосипед Folding
Мотор WeiTe 250 W
Екран LCD дисплеј
Батерија Литиумска батерија од 36V 10Ah
Полнач Паметен полнач 42V/2A
Опсег 50-60 km
Рамка Магнезиум од 16 инчи, со можност за преклопување
вилица Цврста вилушка / Задна суспензија
Синџир KMC
Возење Steel  42T, 165мм
Кочници Механички диск сопирачки
Предни сопирачки JAK Mechanical
Задни сопирачки Механички диск сопирачки
Надворешни гуми 16″2.125″
Тркала Магнезиумски тркала
Преден центар 16 инчи алуминиум
Заден центар 16 инчи алуминиум
Краци Интегриран со центар
Волан Алуминиум 400мм
Грипови Гума 130 мм
Лула месечина Алуминиум, H=400mm
Лежиште за вилушка 1-1/8"*44*30мм, В=21мм
Седиште DE92 кожа PU
Шипка за седиште Алуминиум, 28,6*280мм
Педала Алуминиум
Максимално оптоварување 120 кг
Боја Зелена
Тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 2 год.
Големина на рам 16 "
висина на возачот(cm) 160 - 170cm
Тип на велосипед Folding eBike
Опсег 60 km
Максимално оптеретување 120 kg
DAB+ WeiTe
Екран Kaihua LCD
Кочници бренд Jak
Тип на предна кочница Mehanička disk kočnica
Тип на задни кочници Mehanička disk kočnica
Ланец бренд KMC
Касета- број на запци 42T
Помошни тркала големина 16 "
Материјал на педали Алуминиум
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!