text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY eBike c11_L size електричен велосипедID EK000466337

MS ENERGY eBike c11_L size електричен велосипедID: EK000466337

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
52.999 ден

Мотор: VINKA RH30 Батерија: 468 Wh Градски велосипед Менувач: Shimano Tourney TY200 Кочници: Logan LL-E402DG  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.04.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

MS ENERGY eBike c11 од семејството на градски електрични велосипеди, доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17" и 18"), исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар однос на опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 461 Wh со која може да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

 

 

 

Slika

Стил

Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот.

Досег

со батерија од 461 Wh со која можете да патувате до 100 km.

Мотор

Опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30.

 

Дисплеј

 

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

 

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Име на моделот MS ENERGY MS ENERGY eBike c11

 • Мотор Заден Vinka RH30 250W 30Nm
 • Keydisp екран KD-58C
 • Батерија литиум 36V 12,8Ah
 • Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
 • Опсег 80 – 100 км
 • Рамка 17″ M/ 18″ L Двоен ѕид од алуминиумска легура, мазно заварување
 • Режим на вилушка, патување од 40 mm
 • Заден менувач Shimano Tourney TY200, 7 брзини
 • Рачки на менувачот Shimano Tourney SL-TX50
 • Касета Shimano MF-TZ500 14-28T
 • Ланец KMC z7
 • Возење Prowheel челик PRO-E40, 40T
 • Рачки на сопирачките Logan LL-E402DG
 • Предни сопирачки Logan LL-E402DG
 • Задни сопирачки Repute DSC-730A (механички), 160mm
 • Надворешни гуми Wanda P1025 26" x 1,75"
 • Тркала Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
 • Преден центар Shunfeng SF-A210F, 36H
 • Заден центар Shunfeng SF-A210F, 36H
 • Краци од нерѓосувачки челик
 • Ширина на воланот: 610мм Алуминиум
 • Рачки Гума, ширина: 135мм
 • Цевка на волан Алуминиумска легура
 • Лежиште за вилушка 28,6*44-50,6*30, В: 23мм
 • Сеат Vander VD-813F-01
 • Цевка за седишта Алуминиум 27,2мм*350мм
 • Педали Feimin FP-830A
 • Максимално оптоварување 100 кг
 • Тип на велосипед City eBike

 

Брендот MS Energy беше претставен на хрватскиот пазар во 2019 година со мисија да создаде домашни производи за е-мобилност кои се карактеризираат со висок квалитет и доверливост. Палетата на брендот MS Energy е поделена во 3 категории: електрични скутери, електрични велосипеди и електрични мотоцикли. Покрај електричните возила, MS Energy нуди и широк спектар на дополнителна опрема за безбедно и одговорно возење. Посветен на создавање на функционални и квалитетни производи, насочени кон задоволување на потребата за модерен и одржлив пристап кон мобилноста, MS Energy на своите корисници им нуди одличен квалитет, супериорен дизајн, заштеда на време и пари со безгрижно чувство на целосна слобода на движење.

 • Еколошки свесни и тренди: Денес сè повеќе разбираме дека екологијата е неопходен предуслов за свесните поединци и општеството како целина. Таа не упатува да се грижиме за нашата животна средина и да размислиме каков град им оставаме на генерациите кои доаѓаат после нас. Сепак, грижата за животната средина може да биде многу модерна кога го возиме новиот MS Energy e-romobile, за кој се погрижи нашиот тим од експерти за развој на производи кои создадоа е-ромобили кои истовремено се и еколошки свесни и тренди!
 • Доверливост и квалитет: Доверливоста во квалитетот на производите за е-мобилност е една од основите на брендот MS Energy. Стратегијата за создавање производ и целиот производствен процес се засноваат на употреба на докажани технолошки решенија, а самата идеја за создавање производ е поттикната од желбата на корисникот да му понуди целосно, доверливо, еколошки и економично решение за урбана мобилност. . Строга контрола на квалитетот на производите на MS Energy е присутна во текот на целиот производствен процес. Готовите производи се тестираат според најновите методи за тестирање на квалитетот за издржливост во екстремни услови. Благодарение на најстрогата контрола на квалитетот, од влезната контрола на сите компоненти до контролата на квалитетот на финалниот производ, производите на MS Energy ги исполнуваат сите европски сертификати.

 

Тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Големина на рам 18 "
Тип на велосипед City eBike
Опсег 100 km
Максимално оптеретување 100 kg
DAB+ Vinka
Екран KEYDISP KD-58C
Вилица бренд Mode
Ланец бренд KMC
Касета бренд Shimano
Надворешни гуми бренд Wanda
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!