text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY eBike c501_Size L електричен велосипедID EK000466295

MS ENERGY eBike c501_Size L електричен велосипедID: EK000466295

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
101.999 ден

Новиот MS ENERGY eBike c501 е градски велосипед, опремен со менувач со врвен квалитет SHIMANO ALTUS, предна суспензија од 100 mm и цевка за седиште со суспензија што го прави вашето возење повеќе о...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.04.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Новиот MS ENERGY eBike c501 е градски велосипед, опремен со менувач со врвен квалитет SHIMANO ALTUS, предна суспензија од 100 mm и цевка за седиште со суспензија што го прави вашето возење повеќе од пријатно. Велосипедот е опремен со извонреден централен мотор BAFANG M200 кој постигнува вртежен момент од 65 Nm. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и хидраулични сопирачки со врвен квалитет TEKTRO HD-T275. Батеријата LG 16Ah ви овозможува опсег до 160 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светли
Тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Максимална брзина 25 km/h
Тип на велосипедска опрема Звонче за велосипед
вилица 21 "
Големина на рам 21 "
големина на тркала 28 "
максиламлна носивост 120 kg
Број на брзини 8
висина на возачот(cm) 190 - 200cm
Тип на велосипед City eBike
Опсег 160 km
Максимално оптеретување 120 kg
DAB+ Bafang
Екран Bafang LCD
Вилица бренд Suntour
Кочници бренд Tektro
Тип на предна кочница Хидраулична диск кочница
Тип на задни кочници Хидраулична диск кочница
Ланец бренд KMC
Касета бренд Shimano
Рачен менувач бренд Shimano
Заден менувач бренд Shimano
Надворешни гуми бренд CST
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!