text.skipToContent text.skipToNavigation

MS Energy e-Bike C101 Електричен велосипедID EK000527201

MS Energy e-Bike C101 Електричен велосипедID: EK000527201

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

151.999 ден

Цена
117.999 ден

Новиот MS ENERGY eBike c101 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ град...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 02.10.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

MS ENERGY eBike c101 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ градот безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор ANANDA M81 со 80 Nm и LG батерија од 504 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

 

 

 

Slika

Shimano менувач со 8 брзини

Shimano е познат во светот на велосипедизмот по производство на висококвалитетни, долготрајни компоненти.

Централен Ananda мотор

ANANDA е централен мотор со вртежен момент од 80 Nm и достигнува максимална брзина од 25 km/h. Лесен е за возење и совршен за возење на пат.

Предна вилушка

Овој електричен велосипед е совршен за возење надвор од патот и патување. Доаѓа со вилушка со амортизер од 100 mm што ги апсорбира ударите од нерамнините и дупките на патот, што го прави вашето возење поудобно.

 

Приказ

 

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, за да можете лесно да го следите секој чекор од вашето возење.

 

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
MS ENERGY име на модел MS ENERGY eBike c101
Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Екран Ananda LCD D10
Батерија 36V 14Ah LG Lithium батерија
Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Опсег 120 – 130km
Рамка 21” L, Алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Suntour NEX, 60mm travel
Заден менувач Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачки на менувачот Shimano Altus SL-M310 8 брзини
Касета Sunrace CSM55-8AV 11-34T
Ланец KMC X8 EPT
Волан Prowheel, 34T
Кочници Tektro HD -T275, алуминиум
Предни кочници Tektro HD -T275, 180mm
Задни кочници Tektro HD -T275, 160mm
Надворешни гуми CST C1698 27.5” x 1.75”
Тркала Двоен ѕид со алуминиумска легура, 36H
Преден центар Moudus MD-JA159F, 36H
Заден центар Modus MD-JA259R, 36H
Забци Нерѓосувачки челик
Волан Ширина: 680mm Алуминиум
Грипови Velo гума 130mm
Цевка на воланот Zoom, Алуминиумска легура
Лежиште на вилушка 28.6*44-55*30, H=24.1 mm
Седиште SR -Rio Unisex
Цевка на седиште 30.4*350mm, Алуминиумска легура
Педали Wellgo, пластика+гума
Максимално оптеретување 120kg
Тип на велосипед Градски eBike

 

 

Брендот MS Energy беше претставен на хрватскиот пазар во 2019 година со мисија да создаде домашни производи за е-мобилност кои се карактеризираат со висок квалитет и доверливост. Палетата на брендот MS Energy е поделена во 3 категории: електрични скутери, електрични велосипеди и електрични мотоцикли. Покрај електричните возила, MS Energy нуди и широк спектар на дополнителна опрема за безбедно и одговорно возење. Посветен на создавање на функционални и квалитетни производи, насочени кон задоволување на потребата за модерен и одржлив пристап кон мобилноста, MS Energy на своите корисници им нуди одличен квалитет, супериорен дизајн, заштеда на време и пари со безгрижно чувство на целосна слобода на движење.

  • Еколошки свесни и тренди: Денес сè повеќе разбираме дека екологијата е неопходен предуслов за свесните поединци и општеството како целина. Таа не упатува да се грижиме за нашата животна средина и да размислиме каков град им оставаме на генерациите кои доаѓаат после нас. Сепак, грижата за животната средина може да биде многу модерна кога го возиме новиот MS Energy e-romobile, за кој се погрижи нашиот тим од експерти за развој на производи кои создадоа е-ромобили кои истовремено се и еколошки свесни и тренди!
  • Доверливост и квалитет: Доверливоста во квалитетот на производите за е-мобилност е една од основите на брендот MS Energy. Стратегијата за создавање производ и целиот производствен процес се засноваат на употреба на докажани технолошки решенија, а самата идеја за создавање производ е поттикната од желбата на корисникот да му понуди целосно, доверливо, еколошки и економично решение за урбана мобилност. . Строга контрола на квалитетот на производите на MS Energy е присутна во текот на целиот производствен процес. Готовите производи се тестираат според најновите методи за тестирање на квалитетот за издржливост во екстремни услови. Благодарение на најстрогата контрола на квалитетот, од влезната контрола на сите компоненти до контролата на квалитетот на финалниот производ, производите на MS Energy ги исполнуваат сите европски сертификати.


 

 

тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Големина на рам 21 "
Тип на велосипед City eBike
Опсег 130 km
Максимално оптеретување 120 kg
DAB+ Ananda
екран Ananda LCD D10
Вилица бренд Suntour
Ланец бренд KMC
Касета бренд Sunrace
Надворешни гуми бренд CST
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!