text.skipToContent text.skipToNavigation

MS Energy e-Bike t10 Електричен велосипедID EK000527196

MS Energy e-Bike t10 Електричен велосипедID: EK000527196

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
57.999 ден

MS Energy e-Bike t10 Електричен велосипед Мотор:Shengyi hub motor 250W Батерија:36V 13Ah Lithium Рам:21” L, Алуминиум 6061, smooth welding Задни м...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 05.03.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

MS ENERGY eBike t10 е трекинг велосипед опремен со менувач SHIMANO TOURNEY и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќен мотор SHENGYI и батерија од 468 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

 

 

 

Моќен мотор од 250 W

Благодарение на моќниот SHENGYI хаб мотор од 250 W и батеријата од 468 Wh, можете да уживате во возењето и да поминете до 100 km.

Шимано менувач со 7 брзини

Shimano е познат во светот на велосипедизмот по производство на висококвалитетни, долготрајни компоненти кои ги користевме за нашата MS Energy t10.

Slika

SUNTOUR NEX 60 mm предна суспензија

T10 е совршен за возење надвор од патишта, како и за патување. Доаѓа со предна суспензија SUNTOUR NEX од 60 мм што ги амортизира нерамнините и дупките, правејќи го вашето возење поудобно.

 

Дисплеј

 

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

 

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Име на моделот MS ENERGY MS ENERGY eBike t10

 • Мотор Shengyi центар мотор 250W 40Nm
 • C300s LCD екран
 • Батерија литиум 36V 13Ah 468Wh
 • Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
 • Досег 80 – 100km* (наведениот опсег е тестиран со брзина од 20 km/h со возач од 75 kg при идеални временски и теренски услови. Во случај на отстапување од условите за тестирање, опсегот може да отстапи од декларираниот. )
 • Рамка 21" L, алуминиумска легура со двоен ѕид, мазно заварување
 • Вилушка Suntour NEX, патување од 60 mm
 • Заден менувач Shimano Tourney 7 брзини
 • Рачки на менувачот Shimano Tourney 7 брзини
 • Касета Shimano Tourney 7, 14-28T
 • Ланец KMC Z7 EPT
 • Погон на тркала, 38 Т
 • Рачки на сопирачките Механичка рачка E18DG
 • Предни сопирачки Tektro MD -T300, 180mm
 • Задни сопирачки Tektro MD -T300, 160mm
 • Надворешни гуми CST 28" x 2,00"
 • Тркала Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
 • Преден центар на Joytech, 36H
 • Заден центар на Joytech, 36H
 • Краци од нерѓосувачки челик
 • Ширина на воланот: 680mm Алуминиум
 • Зафати Velo гума 130mm
 • Цевка на воланот Зум, алуминиумска легура
 • Лежиште за вилушка 28,6*44-55*30, H=24,1 mm
 • Seat SR – Rio Man
 • Цевка за седишта 30,4*350мм, алуминиумска легура
 • Велго педали, пластика+гума
 • Максимално оптоварување 120 кг
 • Тип на велосипед Трекинг еВелосипед

 

 

Брендот MS Energy беше претставен на хрватскиот пазар во 2019 година со мисија да создаде домашни производи за е-мобилност кои се карактеризираат со висок квалитет и доверливост. Палетата на брендот MS Energy е поделена во 3 категории: електрични скутери, електрични велосипеди и електрични мотоцикли. Покрај електричните возила, MS Energy нуди и широк спектар на дополнителна опрема за безбедно и одговорно возење. Посветен на создавање на функционални и квалитетни производи, насочени кон задоволување на потребата за модерен и одржлив пристап кон мобилноста, MS Energy на своите корисници им нуди одличен квалитет, супериорен дизајн, заштеда на време и пари со безгрижно чувство на целосна слобода на движење.

 • Еколошки свесни и тренди: Денес сè повеќе разбираме дека екологијата е неопходен предуслов за свесните поединци и општеството како целина. Таа не упатува да се грижиме за нашата животна средина и да размислиме каков град им оставаме на генерациите кои доаѓаат после нас. Сепак, грижата за животната средина може да биде многу модерна кога го возиме новиот MS Energy e-romobile, за кој се погрижи нашиот тим од експерти за развој на производи кои создадоа е-ромобили кои истовремено се и еколошки свесни и тренди!
 • Доверливост и квалитет: Доверливоста во квалитетот на производите за е-мобилност е една од основите на брендот MS Energy. Стратегијата за создавање производ и целиот производствен процес се засноваат на употреба на докажани технолошки решенија, а самата идеја за создавање производ е поттикната од желбата на корисникот да му понуди целосно, доверливо, еколошки и економично решение за урбана мобилност. . Строга контрола на квалитетот на производите на MS Energy е присутна во текот на целиот производствен процес. Готовите производи се тестираат според најновите методи за тестирање на квалитетот за издржливост во екстремни услови. Благодарение на најстрогата контрола на квалитетот, од влезната контрола на сите компоненти до контролата на квалитетот на финалниот производ, производите на MS Energy ги исполнуваат сите европски сертификати.

 

Тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Големина на рам 21 "
Тип на велосипед Trekking eBike
Опсег 100 km
Максимално оптеретување 120 kg
DAB+ Shengyi
Екран LCD C300s
Вилица бренд Suntour
Ланец бренд KMC
Касета бренд Shimano
Надворешни гуми бренд CST
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!