text.skipToContent text.skipToNavigation

MS Energy e-Bike t100 Електричен велосипедID EK000527202

MS Energy e-Bike t100 Електричен велосипедID: EK000527202

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со овој ел. велосипед подаруваме гратис кацига.Потребно е заедно со велосипедот да ја додадете кацигата.

Цена
86.999 ден

Master Card 5% попуст!

Новиот MS ENERGY eBike t100 е трекинг велосипед опремен со менувач SHIMANO ACERA и предна суспензија од 60 mm. Интересните геометрии и CST гуми ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот д...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.06.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

MS ENERGY eBike t100 е трекинг велосипед кој е опремен со менувач SHIMANO ACERA и предна суспензија со удар од 60 mm. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор Ananda M81 и батеријата од 540 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

 

 

 

Централен мотор

Средниот мотор ANANDA M81 со вртежен момент од 80 Nm е лесен за возење на пат, земјени патеки или чакал.

Shimano 8-брзински менувач

Shimano е познат во светот на велосипедизмот по производство на висококвалитетни, долготрајни компоненти

Slika

Предна вилушка

Овој електричен велосипед е совршен и за возење надвор од патот и за патување. Доаѓа со вилушка за суспензија Suntour XCM која ги апсорбира ударите од нерамнините и дупките, правејќи го вашето возење поудобно.

 

Дисплеј

 

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

 

 

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:

MS ENERGY име на модел MS ENERGY eBike t100

Мотор

Ananda M81 250W 80Nm

Екран

Ananda D10

Батерија

36V 15Ah Lithium battery

Полнач

AC 100V – 230V smart charger

Домет

120 – 130km* (Domet koji se navodi testiran je na brzini od 20 km/h s vozačem od 75 kg u idealnim vremenskim i terenskim uvjetima. U slučaju odstupanja od testnih uvjeta domet može odstupati od deklariranog.)

Оквир

21” L, Aluminium 6061, smooth welding

Вилушка

Lockout, Travel: 60mm

Заден менувач

Shimano Acera 8 speed

Рачен менувач

Shimano Altus 8 speed

Касета

Sunrace 11 -34T

Ланец

KMC x8

Погон

Prowheel, 38T

Кочници

Tektro HD -T275, aluminium

Предни кочници

Tektro HD -T275, 180mm

Задни кочници

Tektro HD -T275, 160mm

Надворешни гуми

CST 29” x 2.10

Тркала

Double wall aluminium alloy

Преден центар

Joytech, 32H

Заден центар

Joytech, 32H

Забци

Stainless steel

Волан

width: 680mm Aluminium

Грипови

Velo rubber 130mm

Цевка на воланот

ZOOM adjustable 110mm / 41mm

Лежиште на вилица

1 -1/8*44/50*30, H:19.9mm

Седиште

FS FU-2020-12

Цевка на седиште

30.4*350mm,

Педали

Wellgo C169

Максимално оптеретување

120kg

Тип на велосипед

Trekking eBike

 

 

Брендот MS Energy беше претставен на хрватскиот пазар во 2019 година со мисија да создаде домашни производи за е-мобилност кои се карактеризираат со висок квалитет и доверливост. Палетата на брендот MS Energy е поделена во 3 категории: електрични скутери, електрични велосипеди и електрични мотоцикли. Покрај електричните возила, MS Energy нуди и широк спектар на дополнителна опрема за безбедно и одговорно возење. Посветен на создавање на функционални и квалитетни производи, насочени кон задоволување на потребата за модерен и одржлив пристап кон мобилноста, MS Energy на своите корисници им нуди одличен квалитет, супериорен дизајн, заштеда на време и пари со безгрижно чувство на целосна слобода на движење.

  • Еколошки свесни и тренди: Денес сè повеќе разбираме дека екологијата е неопходен предуслов за свесните поединци и општеството како целина. Таа не упатува да се грижиме за нашата животна средина и да размислиме каков град им оставаме на генерациите кои доаѓаат после нас. Сепак, грижата за животната средина може да биде многу модерна кога го возиме новиот MS Energy e-romobile, за кој се погрижи нашиот тим од експерти за развој на производи кои создадоа е-ромобили кои истовремено се и еколошки свесни и тренди!
  • Доверливост и квалитет: Доверливоста во квалитетот на производите за е-мобилност е една од основите на брендот MS Energy. Стратегијата за создавање производ и целиот производствен процес се засноваат на употреба на докажани технолошки решенија, а самата идеја за создавање производ е поттикната од желбата на корисникот да му понуди целосно, доверливо, еколошки и економично решение за урбана мобилност. . Строга контрола на квалитетот на производите на MS Energy е присутна во текот на целиот производствен процес. Готовите производи се тестираат според најновите методи за тестирање на квалитетот за издржливост во екстремни услови. Благодарение на најстрогата контрола на квалитетот, од влезната контрола на сите компоненти до контролата на квалитетот на финалниот производ, производите на MS Energy ги исполнуваат сите европски сертификати.

 

 

Тип на производ Електрични велосипеди
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Големина на рам 21 "
Тип на велосипед Trekking eBike
Опсег 130 km
Максимално оптеретување 120 kg
DAB+ Ananda
Екран Ananda LCD D10
Ланец бренд KMC
Касета бренд Sunrace
Надворешни гуми бренд CST
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!