text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY NEUTRON M10 Електричен тротинетID EK000387055

MS ENERGY NEUTRON M10 Електричен тротинетID: EK000387055

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
25.990 ден

MS ENERGY NEUTRON M10 Електричен тротинет Големина на тркала: 8.5" Макс. брзина: до 25 km/h Моќност на моторот: 350W Домет: до 35km Макс. носивост: до 100kg Батерија: 7,5Ah  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Електричен тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Лесен и склоплив механизам ви дава мобилност и едноставна употреба. 

Кога не се возите, едноставно преклопете го тротинетот и понесете го со себе! Лесна конструкција, едностава употреба и поминете долга километража со едно полнење. Ова го прави идеален за секојдневно вршење на вашите активности низ град! 

Големи тркала, амортизери и ефикасни кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патетката. 

MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 

Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овомзожи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 

Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот.

Спецификации:

 • Големина на тркалцата: 8.5"
 • Материјал: Алуминиум
 • Домет: 20 - 35 km
 • Тежина: 14 kg
 • Мотор: 350W; Max power: 540W
 • Батерија: 36V, 7.5Ah
 • Макс. агол на качување: 15°
 • Макс. брзина: 25 km/h
 • Максимална носивост: 100 kg
 • Време на полнење: 3 - 5 h
 • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
 • Можност за склопување
 • Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
 • Smart апликација (MS ENERGY m)
 • Електрчина кочница на предни тркала со регенерациско полнење
 • Светла: Предни и задни, стоп светло
 • Амортизери: Задна

 

Тип на производ Електрични тротинети
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
Опсег 35 km
Маса 14 kg
Моќност на моторот 350 W
големина на тркала 8.5 "
Максимална брзина 25 km/h
максиламлна носивост 100 kg
батерија 7.5
Време на полнење 5 h
материјал на изведба Алуминиум