text.skipToContent text.skipToNavigation

MS ENERGY NEUTRON е10 Електричен тротинетID EK000379027

MS ENERGY NEUTRON е10 Електричен тротинетID: EK000379027

Цена
34.990 ден
MS ENERGY NEUTRON е10 Електричен тротинет Големина на тркала: 10" Макс. брзина: до 35 km/h Моќност на моторот: 450W Домет: до 40km Макс. носивост: до 120kg Батерија: 12,5Ah  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.01.2022

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Електричен тротинет e практично превозно средство за низ градската гужва! Лесен и склоплив механизам ви дава мобилност и едноставна употреба. 

Кога не се возите, едноставно преклопете го тротинетот и понесете го со себе! Лесна конструкција, едностава употреба и поминете долга километража со едно полнење. Ова го прави идеален за секојдневно вршење на вашите активности низ град! 

Големи тркала, амортизери и ефикасни кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патетката. 

MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 

Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овомзожи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 

Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот. 


Карактеристики:

• Големина на тракала: 10"

• Макс. брзина: до 35 km/h

• Моќност на моторот: 450W

• Домет: до 40km

• Макс. носивост: до 120kg

• Батерија: 12,5Ah

Тип на производ Електрични тротинети
Бренд MS Energy
Гаранција 1 год.
домет 40 km
Маса 18 kg
моќност на моторот 450 W
големина на тркала 10 "
максимална брзина 35 km/h
максиламлна носивост 120 kg
батерија 12.5 Ah
Време на полнење 4.5 h
материјал на изведба Челик