text.skipToContent text.skipToNavigation
MS ENERGY NEUTRON n1 Електричен тротинетIDEK000203775
26.941 ден
Цена
18.999 ден
MS ENERGY NEUTRON n1 Електричен тротинет. Преминот од тротоар на улиа и назад повеќе не е проблем. Големи тркала и преден амортизер соврешно ќе одговараат за оваа задача! Алуминиумска или магнезиум...

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 01.02.2021

MS ENERGY NEUTRON n1 Електричен тротинет. Преминот од тротоар на улиа и назад повеќе не е проблем. Големи тркала и преден амортизер соврешно ќе одговараат за оваа задача! Алуминиумската рамка целиот тротинет го прави многу лесен, и едноставен за склопување и носење. LCD екранот ги нуди сите потребни информации поврзани за состојбата на батеријата, брзината и останатите податоци за возењето. Карактеристики: Мотор: 250W, Задна кочница, преден амортизер, Батерија – литиумска 24V/8,0Ah, време на полнење на батеријата до 4 часа, конструкција – Алуминиум, Големина на тркала: 8". Максимална брзина 30 km/h, Домет со полна батерија – 18-22 km, Носивост – до 120 kg, LCD екран: покажува брзина на движење, статус на батеријата, ниво на моќност, вкупна километража и Trip, 2 копчиња, вкучено/исклучено, предно и задно LED светло. Димензии на составен тротинет: 98 х 54 х 114 cm, димензии на склопен тротинет: 88 х 18 х 36 cm. Нето тежина – 12,5 kg, бруто тежина 15 kg. Гаранција 12 месеци.

Време на полнење 4 h
батерија 8 Ah
максиламлна носивост 120 kg
големина на тркала 8 "
моќност на моторот 350 W
Гаранција 1 год.
Бренд MS Energy
Боја Црна