text.skipToContent text.skipToNavigation

Legoni SUP POLARIS 10,6" даска 320 x 76 x 15 cmID EK000594833

Legoni SUP POLARIS 10,6" даска 320 x 76 x 15 cmID: EK000594833

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

24.999 ден

Цена
17.990 ден

Седмична акција!

LEGONI POLARIS 10'6" SUP е класична ALL-ROUND даска на надувување , висококвалитетна со неверојатни перформанси и врвна флексиби...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

LEGONI  POLARIS 10'6" SUP  е класична ALL-ROUND даска на надувување , висококвалитетна со неверојатни перформанси и врвна флексибилност.  Топ SUP, уште полесен, поцврст и постабилен и позабавен. Со должина од 10'6" (320 см ), ја претставува најстандардната големина на SUP во целиот асортиман на SUP даски за сурфање. Направен во популарната форма на SUP, со широки димензии и голема дебелина, моделот POLARIS лесно се движи низ водата.

Благодарение на централното врзување со ширина од 15 cm, од двете страни од горе до долу, овој врвен модел WAVE станува уште поиздржлив на ветер и брановидна вода.

Класичниот ALL-ROUND облик и ширина од 30" (76 см)  обезбедува исклучителна стабилност и полесно веслање за секого, од кое било ниво на вештина. Материјалот „Drop-stitch“ нанесен на овој SUP дава посебен квалитет и екстремна издржливост.

Максималната корисничка тежина е 150 кг.

Волуменот на SUP дасксата е е 290 литри.

  • Моделите POLARIS им нудат на корисниците одлично сетилно искуство
  • Подножје EVA за врвен стисок и дополнителна удобност
  • HIGH PRESSURE  – изработена од врвен материјал „drop-stitch“.
  • Централна рачка  – централната рачка е изработена од неопренови со гумена подлога која обезбедува цврсто држење и сила, давајќи им на веслачите удобно искуство со веслање
  • MEKA EVA PAD FOR THE FEET  - колекцијата POLARIS содржи мека EVA подлога со дијамант со дебелина од 4 mm за одлично чувство, WAVE графичкиот дизајн на целата табла обезбедува оптимално визуелно искуство
  • ПРИЛАГОДЛИВИ BUNGEE CORDS  – Системот BUNGEE CORDS се наоѓа на опашката на таблата, давајќи поголема слобода при веслањето.
  • PUSH-IN CENTER FIN  - инсталирањето на една 9-инчна PUSH-IN централна перка, направена од армиран најлон, никогаш не било полесно

Доаѓа во комплет  со пумпа, торба, сигурносен ремен за нога, перка и прилагодлив комплет за лопатка и поправка.

Сеопфатните даски за надувување  овозможуваат флексибилно користење на даската во различни услови и за различни активности - како што се веслање во мирна вода, сурфање или играње со деца.

Тие ви даваат флексибилност да веслате во различни услови со комбинирање на карактеристиките на различни видови мршојадци.

All-round sup се наменети за почетници и рекреативци кои сакаат брзо да развијат рамнотежа на таблата и да уживаат во веслањето. 

Тип на производ SUP
Бренд Legoni
максиламлна носивост 150 kg
Тип забава на вода Sup
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!