text.skipToContent text.skipToNavigation

Legoni SUP WAVE 10.6" даска 320 x 81 x 15 cmID EK000544148

Legoni SUP WAVE 10.6" даска 320 x 81 x 15 cmID: EK000544148

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

22.999 ден

Цена
14.990 ден

Diners Card 5% попуст!

LEGONI WAVE 10,6" SUP е класична ALL-ROUND даска на надувување, со високи својства со неверојатни перформанси и екстремна флексибилност. Крајниот SUP, уште  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

LEGONI WAVE 10,6" SUP е класична ALL-ROUND даска на надувување, со високи својства со неверојатни перформанси и екстремна флексибилност. Крајниот SUP, уште полесен, појак и постабилен, а исто така и позабавен. Со должина од 11" (335cm), ја претставува најстандардната големина на SUP низ целата палета на табли за веслање. Направен во популарната форма на SUP, со широки димензии и голема дебелина, моделот WAVE лесно се лизга.

Благодарение на централното врзување со ширина од 15 cm, од двете страни од горе до долу, овој врвен модел WAVE станува уште поиздржлив на ветер и немирна вода.

Класичниот ALL-ROUND облик и ширина од 30" (76 cm) обезбедуваат исклучителна стабилност и полесно веслање за секого, од кое било ниво на вештина. Материјалот „Drop-stitch“ нанесен на овој SUP дава посебен квалитет и екстремна издржливост.

  • WAVE моделите им нудат на корисниците одлично сетилно искуство
  • EVA подножје за врвно држење и дополнителна удобност
  • HIGH PRESSURE ВРЕДНОСТ– изработен од врвен материјал „drop-stitch“
  • СРЕДЕН ДРЖАЧ – централната рачка е изработена од неопренови со гумена подлога што се протега за цврсто држење и сила, им дава на веслачите пријатно искуство со веслање
  • МЕКА EVA ПОДЛОГА ЗА СТАПАЛА – WAVE колекцијата содржи меко EVA перниче во облик на дијамант со дебелина од 4 мм за одлично чувство, WAVE графичкиот дизајн низ таблата обезбедува оптимално визуелно искуство
  • ПРИЛАГОДЛИВИ BUNGEE ВРВКИ – BUNGEE CORDS системот се наоѓа на опашката на таблата, давајќи поголема слобода при веслање
  • PUSH-IN СРЕДНИ ПЕРАИ – инсталирањето на една 9-инчна PUSH-IN централна перка, изработена од армиран најлон, никогаш не било полесно

Во пакетот доаѓа пумпа, торба, сигурносен ремен за нога, перка и прилагодливо лопатка и комплет за поправка.

All-round sup даска на надувување овозможува флексибилно користење на даската во различни услови и за различни активности - како што се веслање по мирна вода, сурфање или играње со деца.

Тие ви даваат флексибилност да веслате во различни услови со комбинирање на карактеристиките на различни видови мршојадци.
Повеќекратните табли се наменети за почетници и рекреативци кои сакаат брзо да развијат рамнотежа на таблата и да уживаат во веслањето.

Димензии: 320 x 81 x 15 cm
Single layer материјал
Максимална тежина на корисникот: 150 kg
Капацитетот на даската е 290 литри
Тежина на даската е 6,9 kg
Материјал: гума+ DWF (Drop StitchFabric материјал)
Доаѓа во комплет со: Весло, торба, пумпа, заштитна лента, перки, комплет Rapair

 

Тип на производ SUP
Бренд Legoni
максиламлна носивост 150 kg
Тип забава на вода Sup
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!