text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch SE (2022) GPS 40mm Silver Aluminium Case with White Sport Band - Regular, smart watchID EK000469928

Apple Watch SE (2022) GPS 40mm Silver Aluminium Case with White Sport Band - Regular, smart watchID: EK000469928

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

Цена
20.390 ден

Apple Watch SE (2022) GPS 40mm Silver Aluminium Case smart watch Бренд: Apple Тип: Паметен саат PPI (Pixels per inch): 326  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 20.06.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Суштински карактеристики кои ќе ви помогнат да останете поврзани, активни, здрави и безбедни.

Клучни карактеристики:

  • Примајте повици и одговарајте на пораки директно од вашиот зглоб
  • До 20% побрзо од претходниот Apple Watch SE
  • Напредни безбедносни карактеристики, вклучувајќи детекција на пад, SOS за итни случаи и откривање судир
  • Следете ги вашите дневни активности на Apple Watch и видете ги вашите трендови во апликацијата Fitness на iPhone
  • Подобрена апликација за вежбање со понапредни режими за обука
  • Известувања за висок и низок пулс и неправилен ритам
  • Слушајте ја вашата омилена музика, подкасти и аудио книги (за употреба со GPS модели)
  • Дизајн кој е отпорен на пливање
  • Следењето на фазата на спиење ви овозможува да видите колку време поминувате во REM, лесен и длабок сон
  • WatchOS 9 има подобрена апликација за вежбање, нова апликација за лекови, фази на спиење и подобри сознанија за здравјето на срцето

 


Повеќе информации:

Производител: Apple
Големина: 40 мм
Боја: Сребрена
Модел: GPS
Големина: 40 мм
Големина на маската: 40 мм
Материјал на куќиштето: анодизиран алуминиум
Материјал на внатрешната страна: композитни материјали
Материјал на нараквица: флуороеластомер
Екран: Ретина дисплеј, LTPO OLED, Ion-X стакло, Осветленост до 1000 nits,
Модел од 40 mm, резолуција 324x394 на 326 ppi
Модел од 44 mm, резолуција 368x448 на 326 ppi
Чип: S8 SiP со 64-битен двојадрен процесор, до 20% побрз од претходната генерација, безжичен чип W3 Apple
Сензори: оптички монитор за отчукувањата на срцето, акцелерометар, жироскоп, компас, L1 GPS, GLONASS, Galileo и QZSS, сензор за амбиентална светлина
Wi-Fi: 802,11b/g/n (2,4GHz) Wi-Fi
Bluetooth: Bluetooth 5.0
Батерија и напојување: Вградена литиум-јонска батерија што се полни, до 18 часа
Отпорност на вода: Водоотпорен 50m, Отпорен на пливање
Димензии и тежина:
40мм x 34мм x 10,7мм
26,4 грама (за модел од 40 mm)
44мм x 38мм x 10,7мм
32,9 грама (за модел од 44 mm)
Гаранција: 12 месеци
Го вклучува следново: Apple Watch, силиконски нараквица, USB-C на MagSafe кабел, документација

Останато Куќиште од анодизиран алуминиум
Боја Бела
тип на производ Паметни часовници
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
тип на екран LTPO OLED
резолуција на екранот 324 x 394
траење на батеријата(основно користење) do 1 dan
метаријал Силикон
сензори Оптички монитор за отчукување на срце, Akcelerometar, Жироскоп, Компас, L1 GPS, GLONASS, Galileo и QZSS, Сензор за амбиентално светло
водоотпорен Да
материјал (каиш) Не
Маса 26.4 g
Длабочина 10.7 mm
Ширина 34 mm
Висина 40 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!