text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch SE (2022) GPS 44mm Midnight Aluminium Case with Midnight Sport Band - Regular, smart watchID EK000469951

Apple Watch SE (2022) GPS 44mm Midnight Aluminium Case with Midnight Sport Band - Regular, smart watchID: EK000469951

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
24.990 ден

Apple Watch SE (2022) GPS 44mm Midnight Aluminium Case smart watch Бренд: Apple Тип: Паметен саат PPI (Pixels per inch): 326  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Суштински карактеристики кои ќе ви помогнат да останете поврзани, активни, здрави и безбедни.

Клучни карактеристики:

  • Примајте повици и одговарајте на пораки директно од вашиот зглоб
  • До 20% побрзо од претходниот Apple Watch SE
  • Напредни безбедносни карактеристики, вклучувајќи детекција на пад, SOS за итни случаи и откривање судир
  • Следете ги вашите дневни активности на Apple Watch и видете ги вашите трендови во апликацијата Fitness на iPhone
  • Подобрена апликација за вежбање со понапредни режими за обука
  • Известувања за висок и низок пулс и неправилен ритам
  • Слушајте ја вашата омилена музика, подкасти и аудио книги (за употреба со GPS модели)
  • Дизајн кој е отпорен на пливање
  • Следењето на фазата на спиење ви овозможува да видите колку време поминувате во REM, лесен и длабок сон
  • WatchOS 9 има подобрена апликација за вежбање, нова апликација за лекови, фази на спиење и подобри сознанија за здравјето на срцето

 


Повеќе информации:

Производител: Apple
Големина: 44 мм
Боја: Полноќ
Модел: GPS
Големина: 44 мм
Големина на маската: 44 мм
Материјал на куќиштето: анодизиран алуминиум
Материјал на внатрешната страна: композитни материјали
Материјал на нараквица: флуороеластомер
Екран: Ретина дисплеј, LTPO OLED, Ion-X стакло, Осветленост до 1000 nits,
Модел од 40 mm, резолуција 324x394 на 326 ppi
Модел од 44 mm, резолуција 368x448 на 326 ppi
Чип: S8 SiP со 64-битен двојадрен процесор, до 20% побрз од претходната генерација, безжичен чип W3 Apple
Сензори: оптички монитор за отчукувањата на срцето, акцелерометар, жироскоп, компас, L1 GPS, GLONASS, Galileo и QZSS, сензор за амбиентална светлина
Wi-Fi: 802,11b/g/n (2,4GHz) Wi-Fi
Bluetooth: Bluetooth 5.0
Батерија и напојување: Вградена литиум-јонска батерија што се полни, до 18 часа
Отпорност на вода: Водоотпорен 50m, Отпорен на пливање
Димензии и тежина:
40мм x 34мм x 10,7мм
26,4 грама (за модел од 40 mm)
44мм x 38мм x 10,7мм
32,9 грама (за модел од 44 mm)
Гаранција: 12 месеци
Го вклучува следново: Apple Watch, силиконски нараквица, USB-C на MagSafe кабел, документација

Останато Куќиште од анодизиран алуминиум
Боја Црна
Тип на производ Паметни часовници
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
Тип на екран LTPO OLED
Резолуција на екранот 368 x 448
траење на батеријата(основно користење) do 1 dan
метаријал Силикон
сензори Оптички монитор за отчукување на срце, Akcelerometar, Жироскоп, Компас, L1 GPS, GLONASS, Galileo и QZSS, Сензор за амбиентално светло
водоотпорен Да
материјал (каиш) Не
Маса 32.9 g
Длабочина 10.7 mm
Ширина 38 mm
Висина 44 mm
Интерфејс Bluetooth