text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch Series 8 GPS 41mm Midnight Aluminium Case with Midnight Sport Band - Regular, smart watchID EK000469915

Apple Watch Series 8 GPS 41mm Midnight Aluminium Case with Midnight Sport Band - Regular, smart watchID: EK000469915

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

33.890 ден

Цена
19.990 ден

Седмична акција!

Apple Watch Series 8 GPS 41mm Midnight Aluminium Case smart watch Бренд: Apple Тип: Паметен саат PPI (Pixels per inch): 326  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.07.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Apple Watch S8 паметен часовник

Always-On екран Retina. Гледаш сѐ. Можеш сѐ.

Со брилијантниот Always-on дисплеј, богато деталните страници на часовникот изгледаат фантастично и се лесни за читање дури и кога ќе го испуштите зглобот. Сите ваши омилени додатоци се вклопуваат на големиот екран, а избирањето со допир, пишување и лизгање е уште полесно.

 

 

За уште подобро следење на менструалниот циклус.

Apple Watch Series 8 има иновативен нов сензор кој ја чита вашата температура додека спиете, за да можете да проверите како таа се променила со текот на времето. Следењето циклус ги користи овие податоци за ретроспективно да го процени вашиот веројатен датум на овулација, што може да биде корисно во планирањето на семејството. Во комбинација со пулсот и снимените податоци за циклусот, добивате детален преглед на вашиот менструален циклус.

Предвидување на менструација. Помалку прашалници.

Податоците за температурата на зглобот го подобруваат предвидувањето на менструацијата. И сега можете да добивате и известувања ако податоците од снимениот циклус покажуваат можни отстапувања, како на пример во случај на неправилни или долги периоди. Можете да ја споделите вашата историја на циклус со вашиот лекар и да имате повеќе информиран разговор.

Машина за соништата.

Новата апликација Sleep не само што следи како и колку спиете, туку и колку време поминувате во различни фази на спиење: REM, основен и длабок сон, а исто така можете да дознаете кога нешто ве разбудило.

Направи си ЕКГ кога ќе посакаш.

Благодарение на апликацијата ЕКГ, Apple Watch Series 8 може да генерира ЕКГ слично на едноканален електрокардиограм.

Измерете го нивото на кислород во крвта. Иновација која го одзема здивот.

Apple Watch Series 8 има одличен сензор и апликација што ви овозможува да ги читате нивоата на кислород во крвта и да ги гледате отчитувањата во заднина во секое време од денот или ноќта.

Не заборавај да земаш лекови и витамини.

Апликацијата Лекови ви овозможува дискретно и практично да го следите внесот на лекови, витамини и додатоци во исхраната. И лесно можете да го снимате преку Apple Watch.

Иновација која се надеваме дека никогаш нема да ви треба.


Ви го претставуваме детекторот за судир. Автоматски повик за помош.

Apple Watch Series 8 може да ја препознае вашата вмешаност во сериозна сообраќајна несреќа за прв пат. Кога ќе се открие судир, Collision Detector може автоматски да ве поврзе со службите за итни случаи, да ја обезбеди вашата локација на диспечерите и да ги извести вашите контакти за итни случаи. Детекторот за судир користи комбинација од подобрен жироскоп со три оски и нов акцелерометар со висока гравитација со највисок динамичен опсег меѓу паметните часовници. Детекторот за судир користи алгоритам кој синтетизира податоци од повеќе од милион часови реално возење и судири, кој го користи за да открие дали сте во таква ситуација, со паралелна употреба на микрофон и GPS.

Нови начини на тренирање. За да се постигне уште повеќе.

Клекни-стани, истегнување, чекор - само размислете и Apple Watch ќе понуди вежба за тоа. А со новата функција Training View, ќе можете да добиете инстант увид во понапредните метрики, како што се зоните на отчукувањата на срцето и приспособените интервали, за да можете да продолжите да давате се од себе.

Зона на пулсот.

Брзо дознајте со кој интензитет тренирате. Тренинг зоните автоматски се пресметуваат и персонализираат со помош на вашите здравствени податоци, а можете да ги креирате и рачно.

Прилагоди го својот тренинг.

Прилагодете ги интервалите за вежбање и одмор на вашиот стил на тренирање. Добивајте предупредувања за темпото, отчукувањата на срцето, брзината и моќноста. Вие го прилагодувате. Тој ве обликува.

Светот ти е при рака.

Остварете телефонски повици, праќајте пораки и остварувајте итни повици.
Останато Куќиште од анодизиран алуминиум
Боја Црна
Тип на производ Паметни часовници
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
Тип на екран LTPO OLED
Резолуција на екранот 394x484
траење на батеријата(основно користење) do 1 dan
метаријал Силикон
водоотпорен Да
материјал (каиш) Не
Маса 38.8 g
Длабочина 10.7 mm
Ширина 35 mm
Висина 41 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!