text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Watch Series 9 GPS 41mm Starlight Aluminium Case with Starlight Sport Band - S/MID EK000560911

Apple Watch Series 9 GPS 41mm Starlight Aluminium Case with Starlight Sport Band - S/MID: EK000560911

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

Цена
28.290 ден

Нашиот најмоќен чип во Apple Watch досега. Магичен нов начин да го користите вашиот Apple Watch без допирање на екранот. Екранот кој е двојно посветол. Гестовите го...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.01.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Нашиот најмоќен чип во Apple Watch досега. Магичен нов начин да го користите вашиот Apple Watch без допирање на екранот. Екранот кој е двојно посветол. Гестовите го прават Apple Watch уште полесен за користење во секое време, особено кога вашите раце се полни. Само допрете ги показалецот и палецот двапати заедно за да одговорите на повик, да отворите известување, да пуштате и паузирате музика и многу повеќе.

Напредниот систем за прикажување во серијата 9 ја зголемува максималната осветленост до 2.000 nits - двојно повеќе од серијата 8 - така што е полесно да се чита на целосна сончева светлина. Подобро е и во ситуации со слаба осветленост, како кино, бидејќи се затемнува на само 1 nit.


Со Серија 9, барањата на Siri обработени на вашиот уред се побрзи и побезбедни. Покрај тоа, диктирањето на Siri е до 25 проценти попрецизно. Подоцна оваа година, можете да ја прашате Siri за вашите здравствени информации, вклучувајќи работи како колку сте спиеле минатата ноќ. Или користете го за да снимате информации како вашата тежина или информации за периодот.

Ажурирањето на watchOS 10 носи повеќе на вашиот екран од кога било досега. Речиси секоја апликација е целосно редизајнирана за да ви даде повеќе информации на прв поглед. Од кој било часовник, едноставно свртете ја дигиталната круна за да го откриете паметниот стек со виџети за релевантни и навремени информации. И сега со увиди за менталното здравје и здравјето на видот, можете да го следите вашето тело и ум - веднаш од вашиот зглоб.

Apple Watch ви помага подобро да го разберете вашето ментално и физичко здравје. Здравствените информации се чуваат приватни и безбедни. И кога сте подготвени да споделите со вашиот давател на здравствена заштита, пријателите или членовите на семејството, вие имате контрола.

Без оглед на тренингот што го имате на ум, сигурно ќе биде на вашиот зглоб и ќе биде подготвено со само еден допир. Погледнете ги сите метрики што ви се потребни за да останете мотивирани во приспособливи прикази

Чучњеви. Спин. Чекор. Од тренинг за сила и HIIT до пилатес и медитација, Apple Watch нуди многу здрави начини за вежбање - со метрика што најмногу сакате да ги гледате.

Активност во живо. Започнете вежбање велосипед од вашиот часовник и тој автоматски ќе се појави како активност во живо на вашиот iPhone. Допрете го и ќе го зафати целиот екран, што ќе го олесни прегледувањето на вашите метрики додека возите.

тип на производ Паметни часовници
Останато Куќиште од титаниум
Боја Кремава
Бренд Apple
Гаранција 1 год.
Тип на артикл Паметен часовник
тип на екран LTPO OLED
резолуција на екранот 430 x 352
траење на батеријата(основно користење) do 1 dan
Траење на батерија до 18 часа
метаријал Силикон
водоотпорен Да
материјал (каиш) Да
Маса 31.9 g
Длабочина 10.7 mm
Ширина 38 mm
Висина 41 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!