text.skipToContent text.skipToNavigation

Garmin Fenix 7X Sapphire SOLAR 010-02541-11, Carbon Gray Titanium, 51mm, smart watch црно ремчеID EK000526329

Garmin Fenix 7X Sapphire SOLAR 010-02541-11, Carbon Gray Titanium, 51mm, smart watch црно ремчеID: EK000526329

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

61.980 ден

Цена
58.980 ден

ДВИЖЕТЕ ПОВЕЌЕ. СТАНИ ПОСИЛНИ. СЕДУМ ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА. Искористете го секој надворешен или спортски предизвик со цврстиот повеќеспортски ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 05.10.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ДВИЖЕТЕ ПОВЕЌЕ. СТАНИ ПОСИЛНИ. СЕДУМ ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА.

Искористете го секој надворешен или спортски предизвик со цврстиот повеќеспортски GPS часовник fēnix 7X Sapphire Solar. Стаклото за полнење со соларна енергија Power Sapphire™ отпорно на гребење го продолжува траењето на батеријата и ги напојува напредните функции за вежбање, спортските апликации, сензорите за здравје и здравје и многу повеќе.

ДИЗАЈНИРАНИ ЗА ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИ

Новиот ултра-издржлив спортски дизајн се одликува со голем екран од 1,4 инчи на соларна енергија и тело од 51 мм. Часовникот е тестиран според американските воени стандарди за отпорност на топлина, удари и вода.

ЕКРАН НА ДОПИР И КОПЧИЊА

Сигурните контролни копчиња кои работат во сите средини се надополнети со нов екран на допир кој реагира, кој овозможува брз пристап до опциите и функциите.

СУПЕРИОРНИ МАТЕРИЈАЛИ

Усогласете го изгледот на часовникот со вашиот животен стил со елегантна рамка обложена со DLC или титаниумска рамка.

ИНСТАЛИРАНИ СПОРТСКИ АПЛИКАЦИИ

Користете однапред вчитани профили за активност за трчање во крос и патека, пливање, велосипедизам, планинарење, веслање, скијање, голф, сурфање, качување во затворен простор и многу повеќе.

СКИ ТУРИ

Бидете информирани дури и на снег. Овој претходно вчитан профил помага да се направи разлика помеѓу скијање и качување. Прикажува мерења специфични за искачување или спуштање.

ДИНАМИКА НА КРОС-КАНТРИ скијање

Кога е поврзан со лентата за граден ритам HRM-Pro™ (одделно се продава), Ski Power Watch сега помага во мерењето на оптоварувањето на тренинзите за скијање во крос-кантри.

ФУНКЦИИ ЗА СУРФАЊЕ

Подгответе се да ги ловите брановите. Овој fēnix часовник работи со Surfline Sessions™, што создава видео од секој бран што ќе го фатите пред Surfline® камерата4. Со претплата на Surfline Sessions, подоцна можете да прегледате сè што сте снимиле и да видите како сте сурфале.

MTB ДИНАМИКА

Следете ги деталите за секое возење со метрика на планински велосипед и специјални метрики за тежина и проток што ја проценуваат тежината на патеката и колку лесно се спуштате, давајќи ви резултат што ќе го победите следниот пат.

HIIT ВЕЖБАЊЕ

Овој профил на активност следи интервален тренинг со висок интензитет, вклучувајќи AMRAP, EMOM, Tabata и прилагодени тренинзи. Поставете го бројот на кругови, интервали за работа/одмор и повеќе.

ПРЕПОРАЧАНА ВЕЖБА НА ДЕНОТ

Уживајте во водени тренинзи засновани на вашето ниво на фитнес и добивајте препораки за трчање и возење во текот на денот врз основа на вашето тековно оптоварување и статус на тренинг.

ВИЗУЕЛНО ПРЕДВИДУВАЊЕ НА ТРКАТА

Врз основа на вашата историја на трчање и целокупната кондиција, оваа функција го проценува темпото со кое треба да го истрчате саканото растојание. Податоците за трендот ви го покажуваат влијанието на тренингот со текот на времето.

TEHNOLOGIJA PACEPRO™

Функцијата PacePro е прва од ваков вид што ви помага да одржувате постојано темпо додека трчате по патеката со водење приспособливо на наклон.

ФУНКЦИЈА CLIMBPRO

ористете ја функцијата за планирање на искачувањето на ClimbPro на преземените патеки за да видите податоци во реално време за тековните и претстојните искачувања, вклучително наклонетост, далечина и надморска височина, како и надолнини и рамни делови.

МЕРЕЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ

Прегледајте ги напредните метрики за обука, вклучувајќи динамика на трчање, VO2 max поправен по температура и надморска височина, прилагодување на патеката, советник за обновување и многу повеќе.

ИЗДРЖЛИВОСТ ВО РЕАЛНО ВРЕМЕ

Користете ги овие податоци за да ги следите и управувате вашите напори и да избегнете преголема напор на почетокот на трчање или возење велосипед.

СОВЕТНИК ЗА ОПОРАВУВАЊЕ

Времето за опоравување после секој тренинг ви овозможува да знаете кога ќе бидете подготвени за уште еден интензивен тренинг. Дури го зема предвид интензитетот на тренингот и факторите како што се стресот, дневната активност и спиењето.

ВГРАДНО СВЕТЛО

Вградената мулти-LED светло е постојан извор на силна светлина откако ќе се стемни и ќе ви помогне да го пронајдете вашиот пат кога ќе се стемни.

ПОДДРШКА ЗА ПОВЕЌЕ GNSS

Пристапете до повеќе глобални сателитски системи за навигација (GPS, GLONASS и Galileo) кои овозможуваат следење во опкружувања со поголеми барања отколку само GPS.

ПОДДРШКА ЗА ПОВЕЌЕ ФРЕКВЕНЦИСКИ ОПСЕГ

Користејќи технологија која претходно беше достапна само на воени уреди, Sapphire Edition обезбедува ненадмината прецизност. Примајте повеќе фреквенции пренесени од сателити за навигација и потпирајте се на попрецизно позиционирање во области каде што GNSS сигналите не допираат или се рефлектираат и се слаби.

ABC СЕНЗОРИ

Навигирајте ја вашата следна рута со ABC сензори, вклучувајќи висиномер за податоци за надморска височина, барометар за следење на временските услови и електронски компас со три оски.

МАПА ЗА ГОЛФ ТЕРЕН

Пристапете до мапите на CourseView во боја кои покриваат повеќе од 42.000 терени за голф ширум светот и искористете ги предностите на прецизното таргетирање и PlaysLike Distance.

SKIVIEW™ МАПА

Посетете ги патеките со претходно вчитаните мапи на SkiView и прелистајте ги имињата и оценките за тежина на повеќе од 2.000 скијачки центри ширум светот.

ТОПОАКТИВНИ КАРТИ ЗА ПОВЕЌЕ КОНТИНЕНТИ

Со претходно вчитаните мапи на TopoActive за целиот свет, никогаш нема да се изгубите на вашите патувања. Вградената Wi-Fi® конекција овозможува лесно вчитување и ажурирање на мапи и софтвер без употреба на компјутер.

СЛЕДНО

Еден поглед е доволен за да дознаете кои избрани точки на интерес ве очекуваат. Погледнете ги параметрите за изведба, времињата на кругот и растојанието/височината, како и резиме на сите претстојни клучни точки на патеката.

МЕНАЏЕР НА МОЌНОСТ

Погледнете како различните поставки и сензори влијаат на траењето на батеријата на часовникот за да можете да преземете навремени чекори за да го продолжите животниот век на батеријата.

СОЛАРНО ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈА

Обезбедете си до 28 дена траење на батеријата во режим на паметен часовник со дополнителни денови (9) со соларно полнење3 и до 89 часа во режим на GPS со дополнителни часови (33) со соларно полнење5.

СЕНЗОР НА ПУЛС

Технологија за оптичко отчукување на срцето Променливоста на пулсот го мери интензитетот на активноста и варијабилноста на срцевиот ритам за да ги пресмета нивоата на стрес. Покрај тоа, ги следи параметрите додека сте под вода без лента за мерење на пулсот на градите.

СЕНЗОР ЗА ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР

За аклиматизација на повисоки надморски височини или следење на спиењето, сензорот за пулсна оксиметрија2 користи светлосни зраци на зглобот за да мери колку добро вашето тело апсорбира кислород.

РЕЗУЛТАТИ ОД СПИЊЕТО И НАПРЕДНО СЛЕДЕЊЕ НА СОН

Добијте целосна слика за вашиот лесен, длабок и РЕМ сон. Прегледајте го сето тоа во посебен додаток кој вклучува резултат за спиење и други податоци.

СЕНЗОР ЗА ЕНЕРГИЈА BODY BATTERY™

Оптимизирајте го снабдувањето со енергија на вашето тело користејќи варијабилност на отчукувањата на срцето, стрес, спиење и други податоци за да измерите кога сте подготвени за активност и кога треба да се одморите.

СЛЕДЕЊЕ НА ДИШЕЊЕТО

Снимајте како дишете во текот на денот, додека спиете и за време на дишењето и јога активностите.

АКТИВНОСТ ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО

Користејќи податоци од различни телесни сензори, оваа функција ви помага да ги следите вашите дневни биометриски и здравствени индикатори на прв поглед.

СЛЕДЕЊЕ НА ХИДРАЦИЈАТА

Запишете го дневниот внес на течности како потсетник за хидратација. Кога е овозможена автоматската цел, можете дури и да ја видите проценетата количина на пот по активноста и целта соодветно ќе се прилагоди.

ПАМЕТНИ ИЗВЕСТУВАЊА

Примајте е-пораки, пораки и предупредувања директно на вашиот часовник кога е поврзан со компатибилен уред.

APLIKACIJE ZA GLAZBU

Преземете песни и плејлисти од вашата сметка на Spotify, Deezer или Amazon Music (можеби е потребна претплата). Слушајте музика без телефон со безжични слушалки (одделно се продава).

FUNKCIJA ZA BESKONTAKTNO PLAĆANJE GARMIN PAY™

Прескокнете ги редиците во продавницата со решението за бесконтактно плаќање Garmin Pay кај покриените даватели на услуги.

FUNKCIJE ZA SIGURNOST I PRAĆENJE

Кога часовникот и телефонот се спаруваат, вашата локација во реално време може да се испрати до вашите контакти рачно или - за време на одредени активности на отворено - автоматски со вградено препознавање на несреќи6.

CONNECT IQ™ ПРОДАВНИЦА

Преземете приспособени скици за часовници, додајте полиња за податоци и преземајте апликации и виџети од продавницата Connect IQ на компатибилен паметен телефон.

1 Следење на активноста и прецизност на мерењето на параметрите за фитнес.
2 Овој уред не е медицински уред и не е наменет за употреба при дијагностицирање или следење на медицински состојби; видете Garmin.com/ataccuracy. Пулс оксиметарот не е достапен во сите земји.
3 Со целодневно носење и престој на отворено 3 часа дневно во услови од 50.000 лукс.
4 Кога е поврзана со апликацијата Garmin Connect на паметен уред и апликацијата Surfline на паметен уред.
5 Во континуирана употреба под 50.000 лукс услови.
6 Кога е поврзан со компатибилен телефон. За повеќе детали за барањата и ограничувањата на функциите за безбедност и следење, посетете ја Garmin.com/safety.
 
Главни карактеристики:
 • материјал за леќи: Power Sapphire™
 • материјал на рамката: титаниум
 • Материјал на куќиштето: Полимер засилен со влакна со метален заден капак
 • екран на допир
 • траење на батеријата: Паметен часовник: до 28 дена / 37 дена со соларно полнење*
 • Режим за заштеда на батерија кога уредот се користи како часовник: до 90 дена / повеќе од една година со соларно полнење*
 • Само GPS: до 89 h / 122 h со соларно полнење**
 • Сите сателитски системи: до 63 h / 77 h со соларно полнење*
 • Сите сателитски системи и повеќекратни фреквенциски опсези: до 36 h / 41 h со соларно полнење**
 • Сите сателитски системи и музика: до 16 часот
 • GPS режим со максимален век на батеријата: до 213 h / 578 h со соларно полнење**
 • GPS режим за експедиции: до 62 дена / 139 дена со соларно полнење*
 • *Соларно полнење, со целодневно носење и престој на отворено 3 часа на ден во услови од 50.000 лукс
 • **Соларно полнење, кога се користи во услови од 50.000 лукс
 • следење на здравјето
 • секојдневни паметни функции
 • функции за безбедност и следење
 • тактички функции
 • функции за следење на активностите
 • функции за обука, планирање и анализа
 • функции за трчање
 • функции за голф
 • функции за рекреација и активности на отворено
 • функции за возење велосипед
 • функции за пливање
 • функции за следење на децата
тип на производ Паметни часовници
Боја Темно Сива
Бренд Garmin
Гаранција 2 год.
Тип на артикл Паметен часовник
тип на екран Transflektivan
големина на екран 1.4 "
резолуција на екранот 280 x 280
траење на батеријата(основно користење) do 37 dana
метаријал Силикон
сензори GPS, Glonass, Galileo, висинометар, компас, жироскоп
водоотпорен Да
материјал (каиш) Да
Маса 89 g
Длабочина 15 mm
Ширина 51 mm
Висина 51 mm
Интерфејс Bluetooth
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!