text.skipToContent text.skipToNavigation

Aquabelle Nourishing крема 50 ml.ID EK000019090

Aquabelle Nourishing крема 50 ml.ID: EK000019090
Цена
728 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Исклучителноста на оваа крема ја дава комплексната емулзија на DD-водата и скваленот (есенции на маслиново масло). Тоа претставува единствена емулзија од типот “масло во вода-вода во масло”, која покрај моменталното хидратациско и хранливо дејтво, по пат на контролирана и постепена апсорбција на активни состојки обезбедува и длабински хидратационен ефект. Маслото од авокадо во неа ја храни и подмладува сувата, дехидрирана кожа, а има исклучително дејство и на кожата која старее. Благодарение на високата концентрација на витамините А и Е одлично може да се примени не само на сува туку и на проблематична кожа (на пример во случај на псоријаза). Иделана е за ноќна употреба.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!