text.skipToContent text.skipToNavigation

HP 15s-eq2042na, 593J3EA 15,6 FHD, Ryzen 3 5300U quad, 8GB RAM, 256GB M.2 SSD, Windows 11, Chalkboard gray лаптопID EK000425631

HP 15s-eq2042na, 593J3EA 15,6 FHD, Ryzen 3 5300U quad, 8GB RAM, 256GB M.2 SSD, Windows 11, Chalkboard gray лаптопID: EK000425631

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

34.990 ден

Цена
26.490 ден

15,6" fullHD екран Четиријадрен AMD Ryzen 3 5300U quad процесор 8GB РАМ меморија Капацитет од 256GB 41Wh Li-Ion батерија  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.06.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP 15s-eq2042na, 593J3EA-UK power cabel 15,6 FHD, Ryzen 3 5300U quad, 8GB RAM, 256GB M.2 SSD, Windows 11, Chalkboard gray лаптоп

 

Кратки технички карактеристики:

HP 15s-eq2042na, 593J3EA, процесор AMD Ryzen 3 5300U, 2,60 GHz/Max 3.8GHz, Core 4, РАМ меморија 8GB DDR4-3200 SDRAM (1 x 8 GB), екран 15.6" FullHD 1920x1080 anti-glare, 250 nits, 45% NTSC, SSD диск 256GB PCIe NVMe, оперативен систем Windows 11 Home, графика Intel UHD Graphics, HD веб камера, стерео звучници, 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 1.4b; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo, media reader Supports SD, SDHC, SDXC, тежина 1,69 kg, Боја Chalkboard gray, Гаранција 1 година.

 

  15,6" fullHD екран
  Четиријадрен AMD Ryzen 3 5300U quad процесор со работен такт од 2,60Ghz 
  8GB РАМ меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Графичка карта Intel UHD Graphics
  41Wh Li-Ion батерија, овозможува работа до 6 часа. 

тип на производ Лаптопи
Гаранција 1 год.
Боја Темно Сива
Бренд HP
Намена на лаптопот За работа
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 3
Модел на процесор AMD Ryzen 3 5300U, 2,60 GHz/Max 3.8GHz, Core 4
Брзина на процесор 2.6 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Windows 11 Home
Осветлена тастатура Не
Број HDMI 1
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
тип на хард диск SSD
Маса 1.69 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!