text.skipToContent text.skipToNavigation

MSGW GAMING g100 R5 5600X/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ GTX 1660 Ti gaming декстопID EK000412219

MSGW GAMING g100 R5 5600X/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ GTX 1660 Ti gaming декстопID: EK000412219

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде.

74.990 ден

Цена
66.990 ден

MSGW GAMING g100 декстоп AMD Ryzen 5 5600X 16GB RAM SSD 512GB HDD 1TB nVIdia GTX 1660 Ti 6GB MS ARMOR V300 GAMING куќиште ASUS AM4 TUF GAMING B550M-PLUS матична плоча  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 04.04.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • MSGW GAMING g100 декстоп
  • AMD Ryzen 5 5600X
  • 16GB RAM
  • SSD 512GB
  • HDD 1TB
  • ASUS TUF-GTX1660TI-O6G-EVO-GAMING
  • MS ARMOR V300 GAMING куќиште
  • MS IMPERO P500 VENTILATOR HUB напојување
  • ASUS AM4 TUF GAMING B550M-PLUS матична плоча
  • MS FREEZE A300 ARGB вентилатор
тип на производ Десктоп компјутери
Гаранција 2 год.
Бренд MSGW
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 5600X (6C / 12T, 3.7 / 4.6GHz, 32MB)
RAM Меморија 16 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта nVidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB
Капацитет SSD 1 512 GB
Капацитет HDD 1000 GB
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!