text.skipToContent text.skipToNavigation

MSGW GAMING g103 R5 5600X/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ GTX 1660 Ti gaming декстопID EK000415575

MSGW GAMING g103 R5 5600X/2x8GB/M.2 512GB + HDD 1TB/ GTX 1660 Ti gaming декстопID: EK000415575

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

82.990 ден

Цена
39.990 ден

Седмична акција!

MSGW GAMING g103 декстоп AMD Ryzen 5 5600X 16GB RAM SSD 512GB HDD 1TB ASUS TUF-GTX1660TI-O6G-EVO-GAMING MS ARMOR V300 GAMING куќиште ASUS AM4 PRIME B550M-K матична плоча  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • MSGW GAMING g103 декстоп
  • AMD Ryzen 5 5600X
  • 16GB RAM
  • SSD 512GB
  • HDD 1TB
  • ASUS TUF-GTX1660TI-O6G-EVO-GAMING
  • MS ARMOR V300 GAMING куќиште
  • ASUS AM4 PRIME B550M-K матична плоча
Тип на производ Десктоп компјутери
Гаранција 2 год.
Бренд MSGW
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 5600X (6C / 12T, 3.7 / 4.6GHz, 32MB)
RAM Меморија 16 GB
посебна графичка картица Да
Тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта nVidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB
Капацитет SSD 1 512 GB
Капацитет HDD 1000 GB
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!