VIVAX HOME FC-04502VCF WH електричен шпоретID EK000543715
VIVAX HOME FC-04502VCF WH електричен шпоретID: EK000543715
Купувајте на рати со Mint Credit! Одберете до 4 рати без камата или од 6 до 36 рати комотно од вашиот дом. Погледнете за повеќе информации овде!
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 16.990 ден
- Цена
- 14.999 ден
Самостоен шпорет FC-04502VCF WH ќе ги исполни сите ваши потреби за готвење и печење на вашата омилена храна. Овој модел има компактен дизајн со широчина од 50 cm и е најпопуларен во помали простори...
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 28.05.2026
Гаранција: 3 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
Самостојниот шпорет VIVAX FC-04502VCF WH е идеален избор за секоја кујна бидејќи импресионира со својот модерен изглед и леснотијата на користење.
Функцијата вентилатор за печење со циркулација на топол воздух и функцијата на скара обезбедуваат одлични услови за брзо и професионално печење на едно или повеќе нивоа истовремено.
И покрај ширината од 50 см, рерната има волумен од 52 литри и највисока енергетска класа А.
Белата боја на шпоретот во комбинација со црната витрокерамичка горна плоча е сигурен избор кој се вклопува во секоја кујна.
Самостојниот шпорет VIVAX FC-04502VCF WH е врвен електричен шпорет со четири стаклени керамички грејни плочи.
Стандардна опрема на рерната е решеткана полица и плитко јадење.
Функцијата вентилатор за печење со циркулација на топол воздух и функцијата на скара обезбедуваат одлични услови за брзо и професионално печење на едно или повеќе нивоа истовремено.
И покрај ширината од 50 см, рерната има волумен од 52 литри и највисока енергетска класа А.
Белата боја на шпоретот во комбинација со црната витрокерамичка горна плоча е сигурен избор кој се вклопува во секоја кујна.
Самостојниот шпорет VIVAX FC-04502VCF WH е врвен електричен шпорет со четири стаклени керамички грејни плочи.
Стандардна опрема на рерната е решеткана полица и плитко јадење.
| Плоча за готвење | 4x керамички грејни плочи |
| Тип на печка | Електрични |
| Волумен на рерната (l) | 52 |
| Број на програмата за печење | 5 |
| Програми | Горна, долна, горна и долна греалка, вентилатор, вентилатор+горна и долна греалка, светло |
| Горен панел - материјал | Стаклена керамика |
| Странични страници - материјал | Обоен метал |
| Контролна табла - материјал | Стакло |
| Покријте | Не |
| Електрично палење на гасни горилници | - |
| Моќност на горната лева површина (W) | 1800 |
| Моќност на долната лева површина (W) | 1200 |
| Моќност на горната десна површина (W) | 1200 |
| Моќност на долната десна површина (W) | 1800 |
| Дијаметар на горната лева површина (cm) | 18,0 |
| Дијаметар на долната лева површина (cm) | 14,0 |
| Дијаметар на горната десна површина (cm) | 14,0 |
| Дијаметар на долната десна површина (cm) | 18,0 |
| Број на проширени зони/овални зони | - |
| Број на електрични површини кои брзо се загреваат | - |
| Безбедносно коло против истекување на гас | - |
| Решетка за држач за тава | - |
| Млазници за горилници | - |
| Пониска моќност на грејачот (W) | 800 |
| Моќност на горниот грејач (W) | 650 |
| Моќност на грејачот на скара (W) | - |
| Максимална температура на рерната | 250˚C |
| Тајмер | Не |
| Дигитален дисплеј | Не |
| Водичи во рерната | Релјефно |
| Опрема за рерната | Плитка чинија, емајлирана решетка |
| Стакло на вратата од рерната што се откачува | Не |
| Фиока за шпорет | Не |
| вентилатор за печење | Тоа |
| вентилатор за ладење на рерната | Не |
| Рачка на рерната | Метал |
| Енергетска ефикасност | A |
| Приклучен кабел | Не |
| Материјал | Обоен метал, емајлирана горна плоча |
| Боја | Бело |
| ширина (cm) | 49,5 |
| висина (см) | 88,0 |
| Длабочина (cm) | 65,0 |
| Ширина на пакувањето (cm) | 56,5 |
| Висина на пакетот (cm) | 89,0 |
| Длабочина на пакување (см) | 70,0 |
| Тежина на уредот (кг) | 29,0 |
| Вкупна моќност (W) | 7465 |
| Напојување | 220-240V / 380-415V AC 3N |
| Тип на производ | Шпорети |
| Бренд | Vivax |
| Гаранција | 3 год. |
| Боја | Бела |
| Тип на шпорет | Стаклокерамика |
| Енергетска класа | А |
| Поклопец | Без капак |
| Волумен на рерна | 52 l |
| Тип на печка | Вентилаторска |
| Број на функции на рерната | 4 |
| Одмрзнување | Не |
| Телескопска водилка на извлекување | Не |
| Број зони за готвење | 4 |
| Висина | 85 cm |
| Ширина | 50 cm |
| Длабочина | 60 cm |
| Нето тежина | 28 kg |