text.skipToContent text.skipToNavigation

Panasonic EW-DM81-G503 електрична четка за забиID EK000375819

Panasonic EW-DM81-G503 електрична четка за забиID: EK000375819

4.499 ден
Цена
1.000 ден
Panasonic EW-DM81-G503 електрична четка за заби Дебелина од само 0.02mm До 31.000 потези/минута Два начини на четкање: меко и нормално Бренд: Panasonic  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.08.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

EW-DM81-G

EW-DM81-G EW-DM81 електрична четка за заби

 


 


Iznimno tanke čekinje

Неверојтано тенко четкање

За да ги отклоните бактериите скриени во парадонтните џепови кои ја предизвикуваат парадонтозата, користете ја четката која навлегува во секој џеб. Кај четките на Panasonic електричната четка за заби кои се неверојатно меки и нежни со дебелина од само 0.02mm, може да навлезе во секој џеб и до 3mm широки парадонтни џепови. 


Zvučne vibracije

Звучни вибрации

Четката вибрира при ротациска брзина од приближно 31.000 потези во минута, која произведува фини движења на четката при голема брзина. Кратките бибрации при големите брзини темелно го отклонува каменецот од парадонтните џепови , а во исто време го намалува оптеретувањето на забите и усната празнина. 


Dva načina rada četkanja

Два начина на четкање

Одберете кој начин сакате дали REGULAR (НОРМАЛНО) за вообичаено четкање или SOFT (МЕКО) за меко четкање. Започнува со четкање со блага стимулација за да не е пресилно на почетокот. Привремено го прекинува четкањето отприлика на секои 30 секунди заради полесно мерење на времето на четкање.


Ultra-tanak, ergonomski dizajn

Ултра-тенок, ергономски дизајн

Телото е ултра-тенко и лесно заради полесна контрола при употребата. Постоље за полнење, полнач за полнење на батеријата и тело четка (може да се мие)

Тип на производ Електрични четки
Гаранција 2 год.
Бренд Panasonic