Samsung Galaxy A12 A125F 64GB 5000mAh бела боја, смартфонID EK000387737
Samsung Galaxy A12 A125F 64GB 5000mAh бела боја, смартфонID: EK000387737
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 12.200 ден
- Цена
- 10.899 ден
Samsung Galaxy A12 A125F 64GB 5000mAh бела боја, смартфон, Android 10, One UI 2.0, Екран:6.5" (720 x 1600) HD+, CPU: Helio P35 (12nm) Octa-core, Мемориј...
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 1 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
- Samsung Galaxy A12 A125F 64GB 5000mAh бела боја, смартфон,
- Android 10, One UI 2.0,
- Екран:6.5" (720 x 1600) HD+,
- CPU: Helio P35 (12nm) Octa-core,
- Меморија:64GB/4GB,,
- Android 10.0 (Q).
| Бренд | Samsung |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 1 год. |
| Тип на производ | Стандардни мобилни телефони |
| Големина на екран | 6.5 " |
| Тип на екран | 720 x 1600 HD+ 20x9 |
| Интерна меморија | 64 GB |
| Проширлива меморија | да microSD картица |
| RAM Меморија | 4 GB |
| Задна камера | Четири камери -48 MP, f/2.0, 26mm AF + 5 MP, f/2.2 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.4 |
| Предна камера | 8 MP, f/2.2 |
| тип на процесор | Helio P35 (12nm) Octa-core (4x2.35 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) |
| Kапацитет на батерија | 5000 mAh |
| Тип на оперативен систем | Android 10.0 (Q) |
| Оперативен систем | Android |
| Останато | NFC, 15W брзо полнење на батеријата. |
| Висина | 164 mm |
| Ширина | 75.8 mm |
| Длабочина | 8.9 mm |