Samsung Galaxy A21s, 3/32GB Blue смартфонID EK000336647
Samsung Galaxy A21s, 3/32GB Blue смартфонID: EK000336647
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 12.999 ден
- Цена
- 11.790 ден
Samsung Galaxy A21s, Blue смартфон, 6,5" HD+, 3GB/32GB, 48MP главна камера, Android 10.0 (Q).
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
- SAMSUNG A21s, 6.5", 3/32GB смартфон,
- Android 10, One UI 2.0,
- Екран:6.5" (720 x 1600) HD+,
- CPU:Octa-core 2.0 GHz,
- Меморија:32GB/3GB,
- Камера задна: 48MP+8MP+2MP+2MP,
- Предна камера: 13 MP, f/2.2, (wide), 1/3.1", 1.12µm,
- Батерија:Li-Ion 5000mAh,
- Bluetooth v.5.0,A2DP,LE,EDR,
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot,
- 2.0, Type-C 1.0 reversible connector,
- Fast charging 15W,
- Гаранција 12 месеци.
| Бренд | Samsung |
| Боја | Сина |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Стандардни мобилни телефони |
| Големина на екран | 6.5 " |
| Тип на екран | 720 x 1600 HD+ 20x9 |
| Интерна меморија | 32 GB |
| Проширлива меморија | да, до 512GB microSD |
| RAM Меморија | 3 GB |
| Задна камера | четири камери -48 MP, f/2.0 + 8 MP, f/2.2 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.4 |
| Предна камера | 13 MP, f/2.2 |
| тип на процесор | Exynos 850 (8nm) Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A55 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Kапацитет на батерија | 5000 mAh |
| Тип на оперативен систем | Android 10.0 (Q) |
| Оперативен систем | Android |
| Останато | Type-C, сензор за отчитување на прст, NFC, 15W брзо полнење на батеријата, Акцелометар, Жиро сензор, Геомагнетски сензор, Сензор за брзина, детекција на виртуелно светло. |
| Висина | 163.7 mm |
| Ширина | 75.3 mm |
| Длабочина | 8.9 mm |