Samsung Galaxy A51 4GB/128GB Black смартфонID EK000373717
Samsung Galaxy A51 4GB/128GB Black смартфонID: EK000373717
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 21.999 ден
- Цена
- 14.990 ден
Samsung Galaxy A51 Black смартфон, 6,5" FHD+, 4GB/128GB, 48MP главна камера, Android 10.0 (Q).
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
- SAMSUNG A51, SM-A515FZKVEUF Black смартфон смартфон,
- Android 10, One UI 2.0,
- Екран:6.5" (1080 x 2400) FHD+ Super AMOLED,
- CPU: Exynos 9611 (10nm)Octa-core,
- Меморија:128GB/4GB,,
- Android 10.0 (Q).
| Бренд | Samsung |
| Боја | Црна |
| Гаранција | 2 год. |
| Тип на производ | Стандардни мобилни телефони |
| Големина на екран | 6.5 " |
| Тип на екран | 1080 x 2400 piksela FHD+ Super AMOLED Infinity-U, Corning Gorilla Glass 3, 20:9 екран |
| Интерна меморија | 128 GB |
| Проширлива меморија | да, до 1TB, microSD |
| RAM Меморија | 4 GB |
| Задна камера | Четири камери -48 MP, f/2.0, 26mm + 12 MP, f/2.2, 13mm + 5 MP, f/2.4, 40mm + 5 MP, f/2.2 |
| Предна камера | 32 MP, f/2.2, 26mm |
| тип на процесор | Exynos 9611 (10nm)Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) |
| Kапацитет на батерија | 4000 mAh |
| Тип на оперативен систем | Android 10.0 (Q) |
| Оперативен систем | Android |
| Останато | Type-C, сензор за отисок на прст, NFC, 15W брзо полнење на батеријата, Game Booster. |
| Висина | 158.5 mm |
| Ширина | 73.6 mm |
| Длабочина | 7.9 mm |