SAMSUNG Galaxy A52 6.5", 6/128GB, 64+12+5+5/32MP, 4500mAh (SM-A525FZKGEUC) Black DS смартфонID EK000454642
SAMSUNG Galaxy A52 6.5", 6/128GB, 64+12+5+5/32MP, 4500mAh (SM-A525FZKGEUC) Black DS смартфонID: EK000454642
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- 21.999 ден
- Цена
- 17.590 ден
* 6,5" FHD+ Super AMOLED 90Hz екран * Четири AI камера, 64 MP главна камера * 25W брзо полнење | IP67 отпорност на вода
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
| Бренд | Samsung |
| Боја | Сина |
| Гаранција | 2 год. |
| Големина на екран | 6.5 " |
| Тип на екран | (1080x2400) 90Hz |
| Интерна меморија | 128 GB |
| Проширлива меморија | да, microSD |
| RAM Меморија | 6 GB |
| Задна камера | 64 MP, f/2.0, 26mm + 8 MP, f/2.2, 123 степени + 5 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.2 |
| Предна камера | 32 MP |
| тип на процесор | Snapdragon 720G (8 nm) |
| Kапацитет на батерија | 4500 mAh |
| SIM | Dual SIM |
| Тип на оперативен систем | Android 11 |
| Оперативен систем | Android |
| Висина | 159.9 mm |
| Ширина | 75.1 mm |
| Длабочина | 8.4 mm |