SAMSUNG Galaxy A52s 5G, 6/128GB. 64+12+5+5/32MP, 4500mAh (SM-A528BZKDEUC) 6+128GB Black DS смартфонID EK000454641
SAMSUNG Galaxy A52s 5G, 6/128GB. 64+12+5+5/32MP, 4500mAh (SM-A528BZKDEUC) 6+128GB Black DS смартфонID: EK000454641
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
- Цена
- 24.999 ден
* 6,5" FHD+ Super AMOLED 120Hz екран, 5G процесор * Четири AI камера, 64 MP главна камера * 25W брзо полнење | IP67 отпорност на вода
Дознај повеќе
Бесплатна достава
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
| Бренд | Samsung |
| Боја | Сина |
| Гаранција | 2 год. |
| Големина на екран | 6.5 " |
| Тип на екран | 1080 x 2400 piksela, Full HD, 90Hz, Corning Gorilla Glass 3 |
| Интерна меморија | 128 GB |
| Проширлива меморија | да, microSD |
| RAM Меморија | 6 GB |
| Задна камера | 64 MP, f/2.0, 26mm PDAF, OIS + 12 MP, f/2.2, 123 степени + 5 MP, f/2.4 + 5 MP, f/2.4 |
| Предна камера | 32 MP, f/2.2, 26mm |
| тип на процесор | Snapdragon 778G 5G (6 nm) |
| Kапацитет на батерија | 4500 mAh |
| SIM | Dual SIM |
| Тип на оперативен систем | Android 11 |
| Оперативен систем | Android |